W Chinach stworzono hybrydę małpy i świni

Opublikowano: 10.12.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1230

Chińscy naukowcy stworzyli hybrydę świni i małpy, torując drogę ku przyszłości, w której narządy ludzkie do przeszczepów mogą być hodowane wewnątrz zwierząt.

„To pierwszy raport na temat długoterminowych chimer małpich świń” – powiedział Tang Hai z Pekin State Key Stem Cell and Reproductive Biology Laboratory.

Zwierzęta miały tylko niewielką ilość małpiego DNA, skoncentrowanego w sercu, wątrobie, śledzionie, płucach i komórkach skóry. Zespół próbuje teraz stworzyć zdrowe zwierzęta z dużą ilością komórek małp. Specjaliści postanowili najpierw opracować technikę wykorzystującą komórki małp, chociaż długoterminowym celem jest inkubacja zgodna z ludzkimi narządami świń.

To wynik krytyki dotyczącej pracy wykonanej przez zespół Juana Carlosa Izpisua Belmonte w California Salk Institute w 2017 roku. W tym przypadku tworzono wówczas hybrydy świń i ludzi, ale istniały obawy, że zwierzęta mogą mieć częściowo ludzki mózg.

Zespół Belmonte pracuje teraz w Chinach i, zgodnie z niepotwierdzonym raportem, już stworzył małpy chimery.

Autorstwo: Tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 2,60 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
clanpapa
Użytkownik

I bardzo dobrze-nie na ludziach a na zwierzetach.

Margosia
Użytkownik
Margosia

Banda idiotów zarówno tych, którzy tworzą podobne hybrydy jak i tych, którzy akceptują podobne poczynania, że nie wspomnę już o tych, którzy pozwalają sobie wszczepić takie “hybrydzie organy” !!

LichoNiespi
Użytkownik
LichoNiespi

Pewna inteligentna grupa swin i malp wyklonowala hybryda …naukowca z Chin.

Maria
Użytkownik

Międzygatunkowe hybrydy są niemożliwe. To fakenews. Jak zresztą większość wieści z magla internetowego Zmianyna Ziemi.