W Chinach stworzono hybrydę małpy i świni

Opublikowano: 10.12.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2118

Chińscy naukowcy stworzyli hybrydę świni i małpy, torując drogę ku przyszłości, w której narządy ludzkie do przeszczepów mogą być hodowane wewnątrz zwierząt.

„To pierwszy raport na temat długoterminowych chimer małpich świń” – powiedział Tang Hai z Pekin State Key Stem Cell and Reproductive Biology Laboratory.

Zwierzęta miały tylko niewielką ilość małpiego DNA, skoncentrowanego w sercu, wątrobie, śledzionie, płucach i komórkach skóry. Zespół próbuje teraz stworzyć zdrowe zwierzęta z dużą ilością komórek małp. Specjaliści postanowili najpierw opracować technikę wykorzystującą komórki małp, chociaż długoterminowym celem jest inkubacja zgodna z ludzkimi narządami świń.

To wynik krytyki dotyczącej pracy wykonanej przez zespół Juana Carlosa Izpisua Belmonte w California Salk Institute w 2017 roku. W tym przypadku tworzono wówczas hybrydy świń i ludzi, ale istniały obawy, że zwierzęta mogą mieć częściowo ludzki mózg.

Zespół Belmonte pracuje teraz w Chinach i, zgodnie z niepotwierdzonym raportem, już stworzył małpy chimery.

Autorstwo: Tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. clanpapa 10.12.2019 16:24

  I bardzo dobrze-nie na ludziach a na zwierzetach.

 2. Margosia 11.12.2019 07:28

  Banda idiotów zarówno tych, którzy tworzą podobne hybrydy jak i tych, którzy akceptują podobne poczynania, że nie wspomnę już o tych, którzy pozwalają sobie wszczepić takie “hybrydzie organy” !!

 3. LichoNiespi 11.12.2019 13:54

  Pewna inteligentna grupa swin i malp wyklonowala hybryda …naukowca z Chin.

 4. Maria 29.02.2020 21:51

  Międzygatunkowe hybrydy są niemożliwe. To fakenews. Jak zresztą większość wieści z magla internetowego Zmianyna Ziemi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.