Użyteczni naziści – polityka otwartych drzwi i wysokie emerytury dla byłych nazistów w USA

Opublikowano: 19.07.2017 | Kategorie: Historia, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 288

SAA (US Social Security Administration – amerykański odpowiednik naszego ZUS-u) wypłacił w sumie ponad 20,2 mln dolarów 133 byłym nazistom, w ramach emerytur i innych świadczeń socjalnych wypłacanych przez okres około 50 lat. Nawet wtedy, kiedy beneficjenci owej pomocy nie mieszkali na terytorium USA i nie posiadali amerykańskiego obywatelstwa.

To nie żadna teoria spiskowa, to szokujące i oburzające fakty, na temat tego jak rząd USA za plecami podatników wydawał ich pieniądze na wspieranie tzw. “użytecznych nazistów”, wśród których byli nawet nieosądzeni, ścigani międzynarodowo zbrodniarze wojenni.

Wśród beneficjentów pomocy socjalnej USA znaleźli się między innymi byli SS-mani, komendanci obozów koncentracyjnych, byli członkowie gestapo i plutonów egzekucyjnych, naukowcy, pracownicy administracji, biurokraci, osoby odpowiedzialne za mordy na cywilach i kolaboranci. Spośród 20,2 mln dolarów pomocy socjalnej, większość wypłacono beneficjentom w latach 1990., a 14 mln wypłacono osobom nigdy nie przebywającym na terytorium USA. Do takich niepokojących wniosków doszedł w wyniku mozolnego śledztwa amerykański Department of Justice (DOJ), badający nieprawidłowości w SAA, a ujawniła je pod koniec 2014 roku agencja prasowa Associated Press. Ujawnione informacje dostarczają kolejnych dowodów na istnienie w USA głęboko zakonspirowanego państwa w państwie, chronionego przez tajne służby (CIA, FBI), oraz sympatyzujących z nimi polityków i pracowników administracji (zwłaszcza proweniencji republikańskiej).

Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli tylko przyjrzeć się korzeniom CIA, powstałej w 1946 roku z przekształcenia dotychczasowej OSS (Office of Strategic Services). Założyciel CIA i jej pierwszy szef – Allen Dulles – otwarcie sympatyzował z nazizmem i faszyzmem, a który podczas II wojny światowej regularnie korespondował z Heinrichem Himmlerem ze swej placówki w Bernie. We współpracę przy tworzeniu CIA zaangażowani byli również inni sympatycy nazizmu, tacy jak James Jesus Angleton, Prescott Sheldon Bush – ojciec George’a H.W. Busha (41. prezydenta Stanów Zjednoczonych), dziadek George’a W. Busha (43. prezydent Stanów Zjednoczonych) oraz Jeba Busha (gubernatora Florydy). Ten drugi powiązany był z radykalną frakcją w ramach Partii Republikańskiej, która planowała przeprowadzić w USA w 1933 roku zamach stanu, by ustanowić w Ameryce dyktaturę wzorowaną na dyktaturach faszystowskich w Europie. Z organizacją powiązany był również Reinhard Gehlen, twórca bliźniaczej dla CIA Organizacji Gehlena przekształconej w roku 1956 w BND (Bundesnachrichtendienst – Federalna Służba Wywiadowcza).

Spośród bardziej “prominentnych” beneficjentów amerykańskiej pomocy socjalnej, wymienić można:

– Johna Avdzeja, gubernatora wojskowego na okupowanym przez III Rzeszę terytorium Białorusi (okolice miasta Stolpce), przesiedlony w roku 1984 do RFN w ramach umowy rządu USA z RFN, zmarły w roku 1998. John Avdzej był osobiście zaangażowany w czystki etniczne na Polakach i Żydach na terytorium Białorusi. O jego nielegalnej naturalizacji (nadaniu obywatelstwa) w 1959 roku, informował już wcześniej John Loftus, prawnik prowadzący prywatne śledztwo.

– Arthur Rudolf, niemiecki naukowiec i specjalista od silników rakietowych.

– Jakob Dezinger, były członek Waffen SS (od roku 1942), członek niesławnych szwadronów śmierci “Trupiej Czaszki”. Po wojnie zamieszkał w stanie Ohio, gdzie z powodzeniem rozkręcił drobny biznes produkcji wyrobów plastikowych.

– Martin Hartmann, również były członek batalionu SS “Trupiej Czaszki” i były strażnik w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen.

– Elfriede Rinkel, prawdopodobnie jedyna kobieta-nazistka na liście płac SAA, była strażniczka obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbrueck.

– Iwan Demjaniu, ukraiński kolaborant z czasów II wojny światowej, były SS-man i strażnik więzienny w obozach koncentracyjnych w Trawnikach, Sobiborze, Treblince i Flossenbürgu, gdzie obsługiwał komory gazowe i zwany był „Iwanem Groźnym”.

Wymieniać by jeszcze długo, ale te kilka przykładów w zupełności wystarczy na zobrazowanie tego, jak wyglądał cały proceder. U schyłku III Rzeszy użyteczni naziści i ich sojusznicy (banderowcy, ustasze, kolaboranci z terenów państw bałtyckich i Europy środkowo-wschodniej) przerzucani byli do USA (w sumie mogło być ich nawet ok 10 tysięcy), gdzie tworzyli kadry naukowe, sprzedawali cenne informacje lub pomagali w tworzeniu tajnych służb USA i krajów sojuszniczych (BND) oraz proamerykańskich organizacji paramilitarnych. Wielu z nich całymi dekadami służyło w CIA i FBI otrzymując wysokie państwowe pensje.

W przypadku ocalonych banderowców czy ustaszy, planowano ich wykorzystać do tworzenia antykomunistycznych oddziałów “wyzwoleńczych” w przypadku spodziewanej wojny ze Stalinem lub Tito, lub jako straszaka w czasie negocjacji z tymi mocarstwami.

Wprawdzie w latach 1980. i 1990., a zwłaszcza po podpisaniu w roku 1983 z RFN porozumienia o repatriacji (powrocie do Niemiec) wielu z byłych nazistów i byłych SS-manów zostało pozbawionych amerykańskiego obywatelstwa, to jednak w dalszym ciągu otrzymywali oni ogromne pieniądze od SAA, o których zwykły amerykański obywatel może sobie pomarzyć. W USA ludzie spoza systemu muszą radzić sobie sami, natomiast ludzie z systemu mogą zawsze liczyć na hojną i łaskawą rękę państwa, a cała reszta szaraczków może liczyć co najwyżej na niewidzialną rękę rynku.

Autorstwo: Kamikadze91
Źródła: ZaKulisami24.blogspot.com, WolneMedia.net

BIBLIOGRAFIA

1. http://www.washingtontimes.com/news/2015/jun/1/watchdog-suspected-ex-nazis-got-202m-in-social-sec/

2. http://www.nytimes.com/1984/10/20/world/second-man-linked-to-nazis-quits-us.html

3. https://www.wsws.org/en/articles/2015/06/04/nazi-j04.html

4. http://www.reuters.com/article/idUS393731868720130306

5. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_denaturalized_former_citizens_of_the_United_States

6. https://en.wikipedia.org/wiki/Prescott_Bush

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
smerf
Użytkownik
smerf

Zawsze uważałem, że USA to zakała ludzkości!
Potomkowie brytyjskich, i nie tylko, innych europejskich zwyrodnialców, mają nie po kolei we łbach.
Dowartościowywać nazistowskich zwyrodnialców?
Toż trzeba na łby upaść z wysokościowca!
No i mamy, to co mamy.
Śledztwa dziennikarskie są wnikliwe. Podobnie jak w przypadku rzekomych ataków na Amerykę 11 września 2001 r. (do obejrzenia na WM).
Ludzie! Omijajcie Ten kontynent szerooookim łukiem!