USA nie wycofają broni jądrowej z Europy

Opublikowano: 21.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 219

Stany Zjednoczone są gotowe do omówienia z Rosją wszelkich proponowanych tematów, ale nie wycofają broni jądrowej z Europy, powiedział specjalny wysłannik prezydenta USA Marshall Billingsley w wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Kommiersant”.

Odpowiadając na pytanie, czy Stany Zjednoczone są gotowe do usunięcia swojej broni jądrowej z Europy, powiedział: „Nie, nie zrobimy tego. Ale jesteśmy gotowi do omówienia wszystkiego, o czym Rosja chce z nami rozmawiać”.

„Bardzo poważnie traktujemy stanowisko strony rosyjskiej i uważamy, że ważne jest prowadzenie profesjonalnego dialogu w kwestiach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, ale także jednej ze stron. Dlatego z pewnością jesteśmy gotowi rozmawiać z Rosją o NATO i naszych gwarancjach odstraszania nuklearnego udzielonych członkom NATO. Ale nie będziemy usuwać broni jądrowej z żadnej z ich lokalizacji. I nie żądamy tego od Federacji Rosyjskiej. Nie żądamy od władz rosyjskich wycofania całej broni jądrowej z Kaliningradu ani zrobienia czegoś podobnego” – powiedział Billingsley.

„Dlatego nie, nie przewidujemy żadnych konkretnych działań, które mogłyby wpłynąć na zmianę sposobu przechowywania lub rozmieszczania broni (jądrowej)” – dodał.

17-18 sierpnia w Wiedniu odbyła się kolejna runda konsultacji między Federacją Rosyjską a Stanami Zjednoczonymi w sprawie stabilności strategicznej i kontroli zbrojeń. Na czele delegacji stał wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow oraz specjalny przedstawiciel prezydenta USA ds. kontroli zbrojeń marszałek Billingsley. W efekcie Siergiej Riabkow powiedział, że podczas rozmów strona amerykańska pokazała, że nie zamyka możliwości przedłużenia umowy START III, ale Waszyngton nie jest gotowy do pisemnego potwierdzenia tego zamiaru.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o