USA nie wycofają broni jądrowej z Europy

Opublikowano: 21.09.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 92

Stany Zjednoczone są gotowe do omówienia z Rosją wszelkich proponowanych tematów, ale nie wycofają broni jądrowej z Europy, powiedział specjalny wysłannik prezydenta USA Marshall Billingsley w wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Kommiersant”.

Odpowiadając na pytanie, czy Stany Zjednoczone są gotowe do usunięcia swojej broni jądrowej z Europy, powiedział: „Nie, nie zrobimy tego. Ale jesteśmy gotowi do omówienia wszystkiego, o czym Rosja chce z nami rozmawiać”.

„Bardzo poważnie traktujemy stanowisko strony rosyjskiej i uważamy, że ważne jest prowadzenie profesjonalnego dialogu w kwestiach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, ale także jednej ze stron. Dlatego z pewnością jesteśmy gotowi rozmawiać z Rosją o NATO i naszych gwarancjach odstraszania nuklearnego udzielonych członkom NATO. Ale nie będziemy usuwać broni jądrowej z żadnej z ich lokalizacji. I nie żądamy tego od Federacji Rosyjskiej. Nie żądamy od władz rosyjskich wycofania całej broni jądrowej z Kaliningradu ani zrobienia czegoś podobnego” – powiedział Billingsley.

„Dlatego nie, nie przewidujemy żadnych konkretnych działań, które mogłyby wpłynąć na zmianę sposobu przechowywania lub rozmieszczania broni (jądrowej)” – dodał.

17-18 sierpnia w Wiedniu odbyła się kolejna runda konsultacji między Federacją Rosyjską a Stanami Zjednoczonymi w sprawie stabilności strategicznej i kontroli zbrojeń. Na czele delegacji stał wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow oraz specjalny przedstawiciel prezydenta USA ds. kontroli zbrojeń marszałek Billingsley. W efekcie Siergiej Riabkow powiedział, że podczas rozmów strona amerykańska pokazała, że nie zamyka możliwości przedłużenia umowy START III, ale Waszyngton nie jest gotowy do pisemnego potwierdzenia tego zamiaru.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o