USA kontynuują kradzież syryjskiej ropy

Opublikowano: 16.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1366

Obrona przeciwlotnicza bazy wojskowej koalicji dowodzonej przez USA w przygranicznym syryjskim mieście Al-Tanf (250 km od Damaszku), zestrzeliła w poniedziałek dwa bezzałogowe statki powietrzne, które próbowały ją zaatakować – poinformował 15 sierpnia telewizja Al Hadath.

Według danych Al Hadath, drony próbowały zaatakować obóz wspieranej przez Stany Zjednoczone syryjskiej zbrojnej formacji terrorystycznej Magawir al-Saura, znajdujący się w Hosh al-Matrud. Informacje o ofiarach wśród bojowników oraz o stratach materialnych są sprawdzane.

Dowódca Połączonych Sił Zadaniowych Zachodniej Koalicji, amerykański generał John Brennan, potwierdził, że atak dronów bojowych został odparty nad al-Tanf około godziny 06:30 czasu lokalnego. Przynależność zestrzelonych bezzałogowców na razie nie udało się zidentyfikować. Generał potępił „wrogie działania zagrażające życiu cywilów”, zaznaczając, że wojska amerykańskie „nie poniosły żadnych ofiar, a jedynie straty materialne”. „Personel wojskowy koalicji zachowuje prawo do obrony i podejmiemy odpowiednie środki, by chronić nasze siły” — oświadczył.

Tymczasem konwoje wojskowe Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych wywiozły z terytorium Syrii do północnego Iraku kolejnych 100 cystern ze skradzioną syryjską ropą – poinformowała w poniedziałek 15 sierpnia agencja informacyjna SANA, powołując się na źródła w syryjskim wojsku.

Agencja precyzuje, że amerykański konwój wyjechał z osady al-Yarubiya w prowincji al-Hasaka do sąsiedniego kraju przez nielegalne przejście graniczne Mahmoudia. Pod koniec ubiegłego tygodnia z terytorium arabskiej republiki wywieziono 89 cystern samochodowych z ropą, dzisiaj było ich o 10 więcej.

Przypominamy, że Siły Zbrojne USA nielegalnie kontrolują tereny na północy i wschodzie Syrii, gdzie znajdują się największe w tym kraju złoża ropy i gazu. Władze w Damaszku wielokrotnie nazywały obecność wojsk amerykańskich na swoim terytorium bez mandatu z Damaszku okupacją i piractwem państwowym mającym na celu kradzież surowców energetycznych.

Źródło: pl.News-Front.info [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

18

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. ARTUR 17.08.2022 01:21

    Gdyby faktycznie chcieli wygonić amerykanów to atakowaliby i niszczyli konwoje z ropą a nie bazy wojskowe .

  2. replikant3d 17.08.2022 10:30

    No, i skaziliby duże połacie terenów , a USA propagandowo by to wygrała…brawo twoja analiza..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.