UE może rozpaść się w ciągu roku

Opublikowano: 24.06.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 645

Przyszłość Unii Europejskiej jest zagrożona i wyklaruje się w ciągu roku – powiedział w wywiedzie dla „Spiegel” wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini.

— W ciągu roku wyjaśni się, czy Europa zachowa jedność — podkreślił wicepremier.

Szef MSW dodał, że Włochy nie mogą już przyjmować migrantów. — Nie możemy przyjąć już ani jednej osoby. Przeciwnie — chcielibyśmy odesłać kilka — powiedział.

W środę Salvini zapowiedział, że przedstawi na roboczym spotkaniu Komisji Europejskiej „mapę drogową” dotyczącą rozwiązania kwestii migracyjnej. Jej cztery podstawowe punkty dotyczą wzmocnienia Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex, promowania umów z krajami Afryki Północnej w celu osłabienia „presji migracyjnej”, stworzenia systemu przyjmowania migrantów oraz przyśpieszenia procesu wydalania nielegalnych imigrantów do krajów ich pochodzenia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia władze Włoch i Malty nie wpuściły do swoich portów statku „Aquarius” z ponad 600 migrantami. Hiszpania zgodziła się ich przyjąć.

Sytuacja wokół jednostki wywołała skandal dyplomatyczny w stosunkach na linii Rzym-Paryż. Gabriel Attal z rządzącej En Marche! powiedział, że stanowisko Włoch w tej sprawie jest „obrzydliwe”, a prezydent Emmanuel Macron oskarżył Rzym o „cynizm i brak odpowiedzialności”.

W odpowiedzi włoski rząd oświadczył, że nie zamierza słuchać „obłudnych pouczeń od krajów, które w kwestii migracji wolały odwrócić się plecami”. Później premier Włoch Giuseppe Conte i prezydent Francji Emmanuel Macron załagodzili spór.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. mariusz 24.06.2018 11:05

  Byłoby lepiej żeby się rozpadła.

 2. wpr1987 24.06.2018 11:09

  Chyba tylko Unia Stanów Zjednoczonych się utrzymała najdłużej,wszystkie inne się rozpadały, UE długo też nie będzie funkcjonować….

 3. Xman 25.06.2018 07:04

  @Pudson Takie myślenie do niczego nie prowadzi. UE musi się rozpaść bo stanowi zagrożenie dla obywateli więc jej istnienie mija się z celem. Im szybciej opuścimy tworzący się ZSRE tym lepiej. Razem z Międzymorzem sobie 100 razy lepiej poradzimy niż w UE.

 4. Abomingo 25.06.2018 18:23

  …mam nadzieję , że do końca tego roku …..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.