TVN czeka śmierć?

Opublikowano: 18.10.2011 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 609

W korporacjach wycina się te koszty, które się dublują, ale nie zawsze zostawia to, co najlepsze. Drogie polskie produkcje, z których słynie TVN, mogłyby zniknąć. Oznaczałoby to śmierć tej telewizji – mówi jeden z rozmówców “Dziennika Gazety Prawnej” o perspektywie kupna TVN przez amerykański koncern Time Warner.

Według informacji „DGP” rozmowy z potencjalnymi kupującymi – amerykańskim koncernem Time Warner oraz francuskim Vivendi – zbliżają się do końca. Właściciele chcą sfinalizować wszystko do końca października – czytamy w “Dzienniku”.

Jak twierdzą eksperci, najwięcej zmian na rynku wywołałaby sprzedaż TVN razem z portalem Onet.pl amerykańskiemu koncernowi Time Warner, (właścicielowi m.in. telewizji CNN i HBO), a platformy n – francuskiemu Vivendi, do którego należy już w Polsce Cyfra+.

“Dziennik” pisze, że dzięki bogatej bibliotece programowej amerykańskiego właściciela TVN mógłby zyskać, możliwy jest jednak także czarny scenariusz, czyli ostre oszczędności. “W korporacjach wycina się te koszty, które się dublują, ale nie zawsze zostawia to, co najlepsze” – mówi “DGP” osoba, która pracowała dla dużych firm medialnych. Rozmówca “Dziennika” uważa, że drogie polskie produkcje, z których słynie TVN, mogłyby więc zniknąć, a to oznaczałoby “śmierć” tej telewizji.

Opracowanie: wg
Na podstawie: Dziennik Gazeta Prawna
Źródło: Niezależna.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. taihosan 18.10.2011 10:23

  Tusk Vision Network nie będzie produkować drogich polskich produkcji takich jak “Wszyscy kochają Romana”? To Straszne!

 2. danydany 18.10.2011 13:49

  trzymam kciuki.

 3. Roots Chant Rising 18.10.2011 14:13

  Bez telewizji żyje się lepiej… spróbujcie 🙂

 4. xc1256 18.10.2011 15:44

  Telewizja to masturbator umysłu 🙂

 5. Devi 18.10.2011 16:43

  Czyli nie będzie Klanu, Na wspólnej czy innych seriali dla ćwierć-inteligentów? Jesli będzie to zastąpione czymś lepszym to nie widzę problemu. Jednak wątpię, żeby coś takiego miało mieć miejsce.

 6. ja6669 19.10.2011 00:27

  watpie ze lepsze…:(((

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.