Turecka policja spacyfikowała marsz homoseksualistów

Opublikowano: 27.06.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 381

Turecka policja rozpędziła Paradę Równości w Stambule. Na placu Taksim w centrum Stambułu zebrało się kilkudziesięciu homoseksualnych aktywistów, choć ich demonstracja została wcześniej zakazana przez miejskie władze, które twierdzą, iż zagrażałaby ona bezpieczeństwu publicznemu i turystom przybywającym do największego miasta w Turcji.

Demonstracja homoseksualistów przed trzema laty zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy osób, ale od tego czasu jest ona regularnie zakazywana przez władze Stambułu. Najczęściej uzasadniały one swoją decyzję prowokacyjnym charakterem imprezy, która kolidowała z zakończeniem islamskiego miesiąca postu ramadan, albo zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego i przebywających w mieście turystów. Tym razem miejscy rajcowie sięgnęli po ten ostatni argument.

Mimo to na Placu Taksim w centrum Stambułu zebrało się kilkudziesięciu homoseksualnych aktywistów. W związku ze złamaniem przez nich zakazu, policja przystąpiła do pacyfikacji przedstawicieli środowisk LGBT przy pomocy gumowych kul, pałek i gazu łzawiącego. Ogółem tureccy funkcjonariusze zatrzymali 24 osoby, a jedną z nich był operator amerykańskiej agencji Associated Press, który nie posiadał odpowiednich dokumentów.

Na podstawie: Hurriyet.com.tr
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 27.06.2017 19:09

    No bez przesady… Po co nam czytać, że gdzieś na świecie zebrało się nielegalnie kilkadziesiąt osób, jedna bez dokumentów (paszport? wiza?) i walczą o zlikwidowanie problemów których nie ma. No i pewnie jeszcze finansowani są z USA…?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.