Marsz „W obronie naszych dzieci” w Głogowie

Opublikowano: 13.11.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2365

11 listopada ulicami Głogowa przeszedł marsz „W obronie naszych dzieci”, zorganizowany przez Rodaków Kamratów i ich sympatyków. W dolnośląskim mieście pojawiło się kilkaset osób, przede wszystkim z Polski południowo-zachodniej, ale również z innych, bardziej odległych regionów.

https://www.youtube.com/watch?v=-H_MCU6SWMs

Kamraci z Wojciechem Olszańskim na czele nieprzypadkowo na wiec i przemarsz w dniu Święta Niepodległości wybrali właśnie ten ośrodek Zagłębia Miedziowego. Nawiązali do historycznej obrony głogowskiego grodu przed wojskami króla niemieckiego, Henryka V w 1109 roku, podczas której tragicznie zginęły dzieci głogowian wcześniej wzięte przez Niemców jako zakładnicy.

Hasło marszu i cały jego leitmotiv przypominały o tych średniowiecznych wydarzeniach, odnosząc je jednak do teraźniejszości i przyszłości. Kamraci podkreślali zagrożenia dla kolejnych pokoleń związane z polityką Unii Europejskiej, standardami zdrowotnymi i żywieniowymi, ale też modelami kulturowymi i wzorcami życia. Przypomniano również o zagrożeniu wojennym. Niebezpieczeństwo zaangażowania Polski w konflikt zbrojny, przede wszystkim ten toczący się nadal na Ukrainie, nadal istnieje, dlatego uczestnicy listopadowego marszu wypowiadali również hasła antywojenne.

Marsz przebiegał w rodzinnej, pokojowej atmosferze. Niektórzy mieszkańcy Głogowa spontanicznie dołączali do zgromadzonych. Nad całością czuwała specjalna straż kamracka oraz miejscowa policja.

Autorstwo: TD
Źródło: MyslPolska.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.