Już są gotowe papiery odbierające Polsce suwerenność

Opublikowano: 12.11.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 5350

Na zakończenie Marszu Niepodległości 2023 odbywały się przemówienia ze sceny. Wśród zabierających głos był m.in. publicysta Rafał Ziemkiewicz.

„W mediach – tych, które sobie niepodległości nie cenią – piszą, że w Warszawie się odbywa jakiś »marsz narodowców«. Ja się czuję narodowcem, więc pewnie chętnie bym zawłaszczył tę imprezę, ale nie, to nie jest »marsz narodowców«” – mówił Rafał Ziemkiewicz.

Publicysta podkreślił, że wydarzenie zgromadziło rozmaite środowiska, jak kluby „Gazety Polskiej” i libertarian. „To są różne środowiska, nie tylko narodowcy, ale połączone tym, że chcemy polskiej niepodległości i uważamy, że polska niepodległość jest ważna” – dodał.

Wskazał, że polska niepodległość „niestety jest zagrożona”. „W tym roku dziś musimy to wyraźnie powiedzieć. Jeszcze polska niepodległość od ostatnich 30 lat, od upadku Związku Sowieckiego, nie była tak zagrożona, jak teraz” – ocenił. „Już są gotowe papiery odbierające Polsce suwerenność. Są w Polsce ludzie, którzy nogami przebierają, żeby te papiery podpisać, żeby pozbawić Polskę niezależności w rządzeniu” – dodał.

„Jest nas tylu z różnych środowisk, łączy nas niepodległość. Co nas dzieli? Dzieli nas metoda” – wskazał Ziemkiewicz. Jak mówił, teraz „przychodzi Pan Scholz, przychodzi Pani von der Leyen, przychodzi Pan Macron i mówią: Polacy wyskakujcie z kasy, oddawajcie to na wspólną Europę; na zieloną Europę, która ratuje klimat, na marksistowską Europę, która wprowadza sprawiedliwość”.

„Jesteśmy tu po to, żeby powiedzieć politykom, którym może roi się, że mogą podpisać takie papiery, że naród nigdy nie dał wam prawa na kupczenie polską niepodległością. Referendum, które było w 2003 roku, dotyczyło czego innego, organizacji międzynarodowej” – podkreślił Ziemkiewicz, odnosząc się do wejścia Polski do UE.

Autorstwo: MM
Na podstawie: BanBye, wRealu24
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Kazma 12.11.2023 15:52

    Tragikomiczna szopka! W Polsce od dawna nie ma żadnej niepodległości, a jak już to tylko pozory żeby ludzie się nie zbuntowali. Ale obecnie to już większość społeczeństwa nie zbuntuje się i na wszystko się zgodzi i nie będą już potrzebne żadne pozory ostatecznego rozbioru Polski, na który zgadza się większość do cna zgłupionego społeczeństwa. I po co takie oburzanie się, przecież w ostatnich wyborach większość wyborców wybrała właśnie m.inn. utratę niepodległości, a może nie wiedzieli na kogo i na co głosują, pewnie w dużej mierze tak właśnie było.

  2. pikpok 12.11.2023 17:08

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.