Trzaskowski znowu atakuje Marsz Niepodległości

Opublikowano: 14.10.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1887

Nie ustają starania prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego o zakazanie Marszu Niepodległości. Tegoroczna edycja nie powinna się jego zdaniem odbyć, bo na demonstracji mają pojawiać się niepodobające mu się symbole. Dodatkowo polityk Platformy Obywatelskiej próbuje zasłaniać się stanem epidemicznym związanym z pandemią koronawirusa.

W tym roku Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje manifestację pod hasłem „Niepodległość nie na sprzedaż”. Uczestnicy manifestacji w Święto Niepodległości tradycyjnie mają zebrać się na Rondzie imienia Romana Dmowskiego w centrum Warszawy, aby w ten sposób uczcić odzyskanie niepodległości przez państwo polskie.

Od dłuższego czasu największą patriotyczną manifestację próbują storpedować lewicowo-liberalne władze Warszawy, na co dzień chętnie sponsorujące skrajnie lewicowe inicjatywy. Prezydent miasta już zapowiedział, że także w tym roku będzie próbował zakazać Marszu Niepodległości.

Trzaskowski uzasadnia to bliżej nieokreślonymi „symbolami”, a także hasłami mającymi jego zdaniem odwoływać się do „nienawiści” i „faszyzmu”. Tak jak w poprzednim roku, polityk PO zamierza wnioskować o zakazanie Marszu Niepodległości pod pretekstem trwającej wciąż pandemii koronawirusa.

Przy okazji Trzaskowski zaatakował samo Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Jego zdaniem obchody narodowego święta powinny być organizowane przez państwo i samorząd, „a nie przez samozwańczych organizatorów”.

Na podstawie: PolsatNews.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. zxcv 15.10.2021 00:21

    Tym bardziej przyjadę na Marsz Niepodległości

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.