Talibowie zamordowali indyjską pisarkę

Opublikowano: 07.09.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 541

Indyjska pisarka została zamordowana przez rebeliantów w południowym Afganistanie – poinformowały władze. Jej wspomnieniowa książka o poślubieniu Afgańczyka i wspólnym życiu pod rządami talibów stała się podłożem jednego z filmów Bollywoodu.

49-letnia Sushmita Banerjee jest najnowszą ofiarą serii usiłowanych bądź dokonanych zabójstw znanych w Afganistanie kobiet. Czyny te budzą obawy, że po wycofaniu z kraju sił międzynarodowych społeczna sytuacja kobiet dodatkowo się pogorszy.

“Najprawdopodobniej talibscy napastnicy wtargnęli rano do domu Banjeree w prowincji Paktika. Związali jej męża, a ją samą wyprowadzili na zewnątrz i zastrzelili” – powiedział szef policji w tej prowincji, generał Dawlat Chan Zadran.

Na podstawie książki Banerjee “Bengalska żona Kabuliwali” nakręcono w 2003 roku w Indiach film fabularny “Ucieczka z Talibanu”.

Autor: mg
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. magda48 07.09.2013 19:32

  Zrzucić 2 atomówki na te turbany i po sprawie.

 2. goldencja 07.09.2013 19:51

  @magda48 To zostaną uznani za męczenników i miliony wyznawców Allaha rozpoczną świętą wojnę na całym świecie. Ich religię najpierw trzeba zdelegalizować, potem wysiedlić radykałów z ziem Europy, Azji i Ameryk i wprowadzić anty-islamskie wizy. Tak trzeba zrobić z każdą sektą/religią, ale trzeba zacząć od najbardziej szkodliwych bezpośrednio. U siebie niech robią co chcą. Sami się wyrżną. Powinniśmy przyjmować tylko Arabów, którzy porzucili swoją wiarę i których życie jest przez to zagrożone. Jakby któryś potem okazał się jednak radykalnym działaczem islamskim to na sznur, a jak tylko nawróconym to wyrzucenie z kraju.
  Zapis w Konstytucji o swobodzie wyznań religijnych jest idiotyczny. Nie powinny być zalegalizowane związki wyznaniowe szkodliwe społecznie, a innych chyba nie ma. Każdy niech wierzy w co chce ale niech się stosuje do ogólnego prawa. Nie potrzeba wiary podciągać pod instytucje, które bogacą się niczym mafia, zdobywając władze i rozkradając majątek narodowy pod swoje wymyślone i płatne obrzędy nie płacąc nawet za nie podatków.
  Religia instytucjonalna powinna być nielegalna.

 3. munio 07.09.2013 21:49

  no to 2atomowki a potem zdelegalizować

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.