Tak kłamie nowa TVP Info o Konfederacji

Opublikowano: 10.03.2024 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2135

Nowa, uśmiechnięta TVP Info, ku zaskoczeniu nikogo, niewiele się różni do starej, złowrogiej telewizji reżymowej za czasów poprzedniej władzy, przez złośliwców nazywanej TVPiS. Na antenie padła nieprawdziwa informacja na temat Konfederacji, sprostowana przez Dobromira Sośnierza.

W piątek wieczorem na antenie TVP Info emitowany jest program „Forum”. 8 marca w studio stało jedno puste krzesło, gdyż przedstawiciel Konfederacji miał nie przyjąć zaproszenia, nad czym prowadzący debatę bardzo ubolewał. „Niestety dzisiaj też nie przyjął zaproszenia reprezentant Konfederacji. Bardzo żałujemy, bo uważamy, że w debacie publicznej głosy wszystkich powinny być słyszane” – mówił na antenie TVP Info prowadzący program „Forum”.

Okazuje się jednak, że sprawa wygląda nieco, a konkretnie to zupełnie, inaczej. W swoich mediach społecznościowych były poseł Dobromir Sośnierz przekazał, że „twarze się zmieniają, ale standardy prawdomówności pozostają”. „TVP Info właśnie podała, że Konfederacja nie przyjęła zaproszenia do dyskusji. Otóż przyjęła — i wydelegowała mnie, co po wielogodzinnym grymaszeniu redakcja po prostu odrzuciła” – napisał polityk Konfederacji i dodał, że „według jego wiedzy proponowano też Grzegorz Brauna, ale i ta propozycja propagandzistom uśmiechniętej Polski się nie spodobała”.

„Nie wiem, czy to producenci programu tak bardzo bali się moich argumentów, czy zrobili to pod wpływem któregoś z pozostałych gości (bywały i takie sytuacje), ale fakt jest taki, że woleli mieć w programie puste krzesło, które żadnych trudnych pytań im nie zada i z którym tę debatę na pewno bohatersko wygrają” – podsumował Sośnierz i wezwał TVP Info do sprostowania nieprawdziwej informacji oraz oznajmił, że „czeka na zaproszenie do prawdziwej debaty”.

Do sprawy na portalu „X” odniosła się także sama Konfederacja. „Dobromir Sośnierz został wczoraj wydelegowany przez Konfederację do programu TVP Info, jednak spotkało się to z odmową ze strony TVP” – przekazano i wezwano stację do sprostowania.

Autorstwo: RP
Na podstawie: X.com, Facebook.com
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. niusy 10.03.2024 15:38

  Telewizję publiczną należy zlikwidować by swoim istnieniem nie obciążała obywateli mentalnie i ekonomicznie.

 2. Katarzyna TG 10.03.2024 15:42

  Uczciwiej by było gdyby po prostu zmienili nazwę na TVPartyjna. Bo z publiczną ma wspólnego tylko tyle że jest publicznie dostępna.

 3. rozrabiaka 10.03.2024 21:13

  Sosnierza kiedyś to najbardziej lubiŁEM z całego tego zespołu

 4. elroman 11.03.2024 06:57

  Był TVPiS a teraz TVPO-PiS

 5. MasaKalambura 11.03.2024 09:57

  Konfederacji boi się sama Ula Wodę Lejen, więc co się dziwić prostym dziennikarzynom z TVPO

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.