Tak kłamie nowa TVP

Opublikowano: 01.01.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4298

W sobotnim wydaniu programu „i9:30”, który w nowej, uśmiechniętej telewizji reżimowej zastąpił „Wiadomości”, pojawił się temat tzw. listy „półkowników”. Okazuje się jednak, że dziennikarze TVP minęli się z prawdą.

W sobotnim wydaniu nowego programu informacyjnego TVP pojawił się materiał dotyczący tzw. listy „półkowników” (przez „ó” kreskowane, od słowa „półka” – przypis WM), czyli filmów, których rzekomo widzowie telewizji reżimowej nie mogli oglądać. „Półkowniki Prawa i Sprawiedliwości. W redakcji filmowej TVP funkcjonowała lista filmów zakazanych – powiedział, zapowiadając materiał, prowadzący Zbigniew Łuczyński. Łuczyński stwierdził, że „widzowie TVP nie mogli oglądać m.in. »Człowieka z marmuru«, »Obywatela Jones’a« oraz »Pokłosia«”.

Na liście pokazanych filmów znalazło się w sumie 17 tytułów. W materiale przygotowanym przez Blankę Dżugaj wypowiadali się m.in. Agnieszka Holland, Jerzy Zelnik oraz Maciej Stuhr. O wypowiedź poproszony został także publicysta Łukasz Warzecha, lecz odmówił. „Zadzwoniła do mnie nowa TVP, żebym się wypowiedział na temat listy filmów, które w dotychczasowej TVP miały zakaz emisji. W tym głównie filmy pani Holland. Odmówiłem. Wyjaśniam, dlaczego” – napisał w swych mediach społecznościowych. „Moje stanowisko wobec listy „półkowników” jest negatywne. Ale TVP wzięłaby ode mnie setkę i wstawiła do materiału, potępiającego starą TVP, wykorzystując to czysto instrumentalnie. I bez mojej kontroli nad materiałem. Więc nie” – wyjaśnił Warzecha.

Okazuje się jednak, że większość filmów rzekomo zakazanych w TVP była emitowana na kanałach telewizji reżimowej w ostatnich miesiącach. Portal „Onet” wyliczył dziesięć takich pozycji. Z kolei dziennikarz „Wirtualnej Polski” Patryk Słowik napisał, że w ostatnich latach na antenach TVP pokazano aż 13 ze wspomnianych filmów. „W »i9:30« nieprawdziwy materiał, że widzowie TVP nie mogli oglądać 17 filmów zakazanych, tzw. »półkowników«. Spośród tych 17 filmów 13 filmów było w ostatnich latach pokazywanych na antenach TVP. Cztery rzeczywiście nie. Po co tak kłamać, skoro weryfikacja tego zajmuje 3 minuty?” – napisał na portalu „X” Słowik.

Autorstwo: RP
Na podstawie: Onet.pl, X.com
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. MasaKalambura 01.01.2024 13:01

  kłamstwo powtórzone 100 razy …

 2. Katarzyna TG 01.01.2024 13:02

  Jedną propagandę zastąpiono drugą propagandą, jednych funkcjonariuszy medialnych zastąpili inni.. pranie mózgów trwa i trwać będzie.

  Za pisu na stole leżała konstytucja a pod stołem bat, nowa groźna ekipa zamieniła je miejscami. I bierze się za nasze portfele.

 3. replikant3d 01.01.2024 14:18

  MasaKalambura, poprawka ,,1000,,razy

 4. Canneher 01.01.2024 14:38

  Wczoraj w wiadomościach powiedzieli, że mają do przekazania BARDZO SMUTNĄ WIADOMOŚĆ – mianowicie zmarła jakaś tam była posłanka PO ponad 80-letnia pani. Natychmiast przełączyłem na inny kanał ;);)

  PS. W Polsce wystarczy powtórzyć kłamstwo kilka razy i już się staje prawdą! – nie jakieś 100 czy 1000 razy )))

 5. Katarzyna TG 01.01.2024 14:59

  Canneher, jest jeszcze lepiej – niektórzy przyznają sobie prawo do decydowania o tym co jest prawdą a co kłamstwem. I wcale im nie przeszkadza fakt że ich wiarygodność buja się gdzieś w okolicach zera absolutnego :))

 6. poray 01.01.2024 15:12

  Można za to stworzyć listę filmów, reżyserów i tematów cenzurowanych przez TVP i stacje komercyjne bez względu na firmowanie się ta czy inna partyjką. Są rzeczy niewygodne postmagdalenkowemu reżimowi i multikulturowej ponowoczesnej magmie informacyjnej. Propozycja może stworzyć taką rubrykę filmy niemile widziane w TV?

 7. Kaczor3333 01.01.2024 15:38

  A Ja mam to w czterech literach. Nie oglądam TV. Oprócz sportu i programów dokumentalnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.