Szwankuje nabór do kanadyjskiego wojska

Opublikowano: 24.03.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1005

Kanadyjskie wojsko donosi, że brakuje około 7600 żołnierzy — i to w czasie gdy NATO rozmieszcza kolejne jednostki w Europie Wschodniej w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę.

Kanadyjskie Siły Zbrojne (CAF) mają około 65 000 stałych członków. Gen. Wayne Eyre, szef sztabu kanadyjskich sił zbrojnych, stwierdził na początku tego miesiąca, że gotowość operacyjna jest „jedną z rzeczy, która nie pozwala mu spać w nocy ”.

Sekretariat NATO Gen. Jens Stoltenberg zapowiedział w środę, że sojusz rozmieści kolejne cztery grupy bojowe na Słowacji, Rumunii, na Węgrzech i w Bułgarii jako pokaz jedności i siły w obliczu wojny Rosji z Ukrainą.

David Perry, prezes Canadian Global Affairs Institute, przyznaje, że niedobór członków CAF jest „znaczny”.

Konserwatywny poseł Pierre Paul-Hus, wiceprzewodniczący Kanadyjskiego Stowarzyszenia Parlamentarnego NATO, powiedział, że rząd musi szybko zmienić sytuację – „Musimy rekrutować.”

Wojsko odnotowało spadek liczebności podczas pandemii i w trakcie niedawnego kryzysu związanego z niewłaściwymi zachowaniami seksualnymi. Wielu starszych dowódców płci męskiej zostało odsuniętych na bok lub zmuszonych do przejścia na emeryturę w związku z rzekomymi nadużyciami seksualnymi.

Wojsko powiedziało, że nie wie jeszcze, ilu członków odeszło w odpowiedzi na roszczenia dotyczące nadużyć seksualnych.

Gen. dyw. Lise Bourgon powiedziała, że kanadyjskie siły zbrojne przyjmą neutralny pod względem płci kodeks ubioru i złagodzą zasady zakazujące długich lub kolorowych włosów. Przyznała, że 71 procent żołnierzy to „biali mężczyźni”.

tymczasem jej zdaniem „różnorodność zwiększa gotowość, a co za tym idzie, naszą skuteczność operacyjną” . „Jako organizacja musimy przyciągać, rekrutować i rozwijać talenty, które są reprezentatywne dla naszego kanadyjskiego społeczeństwa. Sytuacja wymaga poważnej uwagi i jasnego przywództwa”.

Powiedziała, że kobiety, grupy mniejszościowe i rdzenni członkowie „nadal są niedoreprezentowani” w wojsku.

W 2016 roku wojsko zobowiązało się do zwiększenia liczby kobiet w mundurach i dąży do osiągnięcia celu 25 procent całego personelu wojskowego do 2026 roku.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

5

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.