Sztuczna inteligencja wybiera cele ataków dla armii USA

Opublikowano: 06.03.2024 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2736

Pamiętacie, jak w 2018 roku tysiące pracowników Google protestowało przeciwko projektowi Pentagonu o nazwie „Projekt Maven”, który wykorzystywał technologię wywiadowczą do analizy nagrań z monitoringu z dronów?

Cóż, sześć lat po tym, jak Google nie przedłużył kontraktu z Pentagonem na prace nad sztuczną inteligencją, aby nie dopuścić do buntu wewnątrz firmy, ta sama technologia została wykorzystana przez armię amerykańską do identyfikacji celów bombardowań na Bliskim Wschodzie na początku tego miesiąca. Informacje te podała dla Bloomberga Schuyler Moor, dyrektor ds. technologii w Centralnym Dowództwie USA, które kieruje amerykańskimi operacjami wojskowymi na Bliskim Wschodzie.

„Korzystamy z widzenia komputerowego, aby zidentyfikować miejsca, w których mogą występować zagrożenia” – powiedziała Moore w wywiadzie. „Z pewnością mieliśmy więcej okazji do wybrania celów w ciągu ostatnich 60–90 dni”, dodając, że Stany Zjednoczone obserwują obecnie „strasznie dużą liczbę” wyrzutni rakiet w regionie.

Komentarze Moore stanowią jeden z najmocniejszych jak dotąd dowodów na to, że armia amerykańska wykorzystuje systemy namierzania oparte na sztucznej inteligencji do identyfikowania potencjalnych obszarów uderzenia. Zauważono, że nawet po wycofaniu się Google z projektu kontynuowano badania nad zdjęciami z dronów i satelitów.

Moore, pracująca w Dowództwie Centralnym lub siedzibie Centcom w Tampie na Florydzie, ujawniła, że siły amerykańskie na Bliskim Wschodzie testowały systemy namierzania oparte na sztucznej inteligencji, wykorzystując kombinację satelitów i innych źródeł danych, a także w ciągu ostatniego roku przeprowadziły ćwiczenia z wykorzystaniem tej technologii.

„7 października wszystko się zmieniło” – powiedziała, dodając: „Natychmiast wrzuciliśmy na wyższy bieg i znacznie wyższe tempo operacyjne niż poprzednio”. Zauważyła, że w przypadku Projektu Maven przejście od ćwiczeń do rzeczywistych misji odbyło się „całkiem płynnie”.

Moore podkreśliła jednak, że możliwości sztucznej inteligencji „Projektu Maven” jedynie pozwalają na identyfikację potencjalnych celów, a nie potwierdzanie i niszczenie celów.

Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.