Szefa WHO oskarżono o ludobójstwo ludności Etiopii

Opublikowano: 17.12.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2116

Międzynarodowy Trybunał Karny z siedzibą w Gahavie złożył oświadczenie, że Tedros Adanom Ghebreyesus, szef WHO, jest bezpośrednio zaangażowany w ludobójstwo w Etiopii w latach 2013-2016. To pierwszy raz, gdy wyższy rangą urzędnik ONZ znajdzie się na ławie oskarżonych.

Mężczyzna zaprzecza wszystkim zarzutom. Według szanowanego amerykańskiego ekonomisty Davida Steinmana Ghebreyesus był przywódcą organizacji terrorystycznej o komunistycznych poglądach.

Tedros Adanom Ghebreyesus objął to stanowisko w 2017 roku. Wcześniej był ministrem zdrowia Etiopii w latach 2005 – 2012, a także ministrem spraw zagranicznych do 2016. Następnie stanął na czele Partii Komunistycznej „Front Wyzwolenia Ludu Tigray”, która została uznana przez Stany Zjednoczone za organizację terrorystyczną.

W sądowym oświadczeniu wskazywało, że szef WHO był trzecim przywódcą kontrolującym krajowe służby bezpieczeństwa. Ghebreyesus zastraszał konkurentów politycznych, kontrolował zabójstwa i przymykał oko na zbrodnie popełniane przez swoich podwładnych, ale to, czy sąd przyjmie wniosek o rozpoznanie, jest wciąż kwestią otwartą.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.