Etiopia złożyła wniosek o członkostwo w BRICS

Opublikowano: 30.06.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1249

Etiopia ma nadzieję na pozytywną decyzję państw członkowskich BRICS w sprawie jej wniosku o przystąpienie do unii — oświadczyła rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Melesa Alema na briefingu w czwartek 29 czerwca.

„Oczekujemy, że kraje BRICS pozytywnie odpowiedzą na nasz wniosek” – powiedział minister cytowany podczas briefingu prasowego przez agencję ENA. Minister spraw zagranicznych zauważył, że Etiopia złożyła formalny wniosek o przystąpienie do unii.

Wcześniej Algieria, Bangladesz i Egipt również formalnie ubiegały się o członkostwo w BRICS. BRICS zrzesza Brazylię, Rosję, Indie, Chiny i Republikę Południowej Afryki. Argentyna, Iran, a także Indonezja, Arabia Saudyjska i Turcja wyraziły już zainteresowanie przystąpieniem do grupy. Republika Południowej Afryki przejęła przewodnictwo od Chin na początku 2023 roku.

Szczyt BRICS odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia w Johannesburgu. Rzecznik prezydenta RPA Vincent Maguiña powiedział na briefingu prasowym, że prezydent RPA Cyril Ramaposa sfinalizuje konsultacje z przywódcami BRICS w sprawie szczegółów szczytu tak szybko, jak to możliwe.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 30.06.2023 12:11

    Ja w kwestii formalnej.
    BRICS to nie jest żadna unia czy wspólnota. To grupa niezależnych od siebie państw.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.