Sułtan Brunei zawiesza kamienowanie za cudzołóstwo

Opublikowano: 07.05.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 535

Sułtan Brunei w telewizyjnym wystąpieniu powiedział, że kara ukamienowania za cudzołóstwo i homoseksualizm, wprowadzone miesiąc temu, zostają zawieszona. Utrzymano karę śmierci za obrazę Mahometa, gwałt i rabunek. Kary te, zgodne z szariatem, wprowadzane były na Brunei od roku 2014. Jednak kara śmierci nie była w Brunei od dawna wykonywana.

Wprowadzenie kary śmierci za cudzołóstwo i uprawianie stosunków homoseksualnych spotkało się z międzynarodowym potępieniem. Sułtan Brunei określił je jako „pytania i nieporozumienia dotyczące stosowania szariatu”. Według sułtana zbyteczne, bo „nie powinno być nieporozumień, co do stosowania szariatu, jest on bowiem napełniony łaskawością i błogosławieństwami Allaha”.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: News.Yahoo.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.