Stworzyli nasienie wykorzystując komputerowy czip

Opublikowano: 11.07.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1112

W kolejnym kroku budowy przemysłu wytwarzającego elementy ludzkich ciał, grupa naukowców z Uniwersytetu Ben-Guriona z Nagew stworzyła innowacyjny czip zdolny do produkowania nasienia.

„Naukowcy w kolaboracji z badaczami z instytutu technologii Technion stworzyli innowacyjną platformę wytwarzania nasienia w laboratorium przez mikrofluidyczny system w mikroczipie. Ich badanie zostało ostatnio opublikowane w recenzowanym czasopiśmie »Biofabrication«” – czytamy w artykule z gazety FinancialExpress.com. „Za pomocą specjalnego chipa zaprojektowanego do badań zbudowano kompletny system 3D, zawierający mikroprzepływowe kanały, które umożliwiają dodawanie czynników wzrostu, komórek z jąder lub dowolnych innych komórek z tkanek organizmu” – czytamy dalej.

Oczywiście jak zawsze, tego typu nieetyczne eksperymenty budowy życia w laboratorium usprawiedliwiane są względami medycznymi – w tym wypadku ratowaniem dzieci chorych na raka. „To badanie otwiera nowy horyzont w procesie tworzenia komórek plemnikowych w kulturze. Umożliwia wdrożenie technologii opartych na mikroprzepływach w przyszłych strategiach terapeutycznych dla niepłodnych mężczyzn oraz w zachowaniu płodności u dzieci poddawanych agresywnym zabiegom chemioterapii/radioterapii, które mogą upośledzać ich płodność w okresie dojrzewania. Ponadto, system ten może również służyć jako innowacyjna platforma do badania wpływu leków i toksyn na męską płodność” – powiedział prof. Huleihel.

Jest to jednak kolejny element budowanego do około roku 2035 przemysłu produkcji ludzi, gdzie prokreacja ma przejść w ręce wielkich firm biotechnologicznych.

Na podstawie: FinancialExpress.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

5

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.