Strajk generalny we Francji czy jedność robotnicza

Opublikowano: 14.12.2019 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1232

Po roku protestów Żółtych Kamizelek – strajk generalny. Emmanuelowi Macronowi nie pomaga już zmasowana propaganda, a ludzie są zdecydowani wychodzić na ulice mimo policyjnych, często wyjątkowo brutalnych represji. Propozycja reformy (czy raczej: kontrreformy) systemu emerytalnego oburzyła miliony obywateli Francji. Jerzy Szygiel w rozmowie z Małgorzatą Kulbaczewską-Figat wyjaśnia, co dokładnie zamierza zaserwować swoim współobywatelom prezydent-sługa wielkiego kapitału. Zastanawia się również, czy możliwe jest powtórzenie sytuacji z 1995 r., gdy potężna mobilizacja pracowników zatrzymała podobną reformę.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.