Strajk generalny we Francji czy jedność robotnicza

Opublikowano: 14.12.2019 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 411

Po roku protestów Żółtych Kamizelek – strajk generalny. Emmanuelowi Macronowi nie pomaga już zmasowana propaganda, a ludzie są zdecydowani wychodzić na ulice mimo policyjnych, często wyjątkowo brutalnych represji. Propozycja reformy (czy raczej: kontrreformy) systemu emerytalnego oburzyła miliony obywateli Francji. Jerzy Szygiel w rozmowie z Małgorzatą Kulbaczewską-Figat wyjaśnia, co dokładnie zamierza zaserwować swoim współobywatelom prezydent-sługa wielkiego kapitału. Zastanawia się również, czy możliwe jest powtórzenie sytuacji z 1995 r., gdy potężna mobilizacja pracowników zatrzymała podobną reformę.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o