Stażystka wkurzyła się i podpaliła siedzibę firmy

Opublikowano: 15.12.2021 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2245

W środę rano spłonęło biuro jednej z lubelskich firm. Okazało się, że podpaliła je jedna ze stażystek, rozczarowana przebiegiem swojego stażu.

O tym, jak wyniszczająca jest praktyka bezpłatnych staży i praktyk mówił wydany niedawno raport młodzieżowej organizacji Konfederacji Pracy. W dokumencie można przeczytać, jak polscy biznesmeni masowo korzystają z tej opcji, wykorzystując pracę młodych ludzi, ale nie płacąc im ani grosza.

W Lublinie stażystka podpaliła siedzibę firmy, w której wykonywała staż. W pożarze nikt nie zginął, gdyż podłożyła ogień poza godzinami pracy.

– Już wstępne czynności na miejscu wskazywały, że doszło do umyślnego zaprószenia ognia. Zniszczeniu uległ przede wszystkim sekretariat, gdzie podłożono ogień. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na 70 tysięcy złotych. Na szczęście nikt z zatrudnionych nie ucierpiał – powiedział kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Stażystka przyznała się do winy. Stwierdziła, że zdecydowała się na taki desperacki krok w odruchu bezsilności na zachowanie zwierzchników. Nie wyraziła skruchy, nie żałowała swojego czynu. Wykonując staż w firmie produkującej m.in. alkohole była obarczana co rusz nowymi obowiązkami. . Jak powiedziała policjantom, „nie podobało jej się, że pracodawca oraz inni pracownicy zaburzali jej dzień pracy, zlecając nowe zadania”. „Dlatego też postanowiła przyjść rano do pracy i podpalić dokumenty w sekretariacie” – relacjonuje policja z Lublina.

Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

Autorstwo: Piotr Nowak
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.