Starcia z policją w centrum Kijowa

Opublikowano: 26.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1409

Jeden z uczestników pikiety przedsiębiorców w Kijowie nie doszedł do siebie po starciach, jego śmierć nie została oficjalnie potwierdzona – donosi we wtorek internetowe wydanie „Wiesti”.

We wtorek centralnymi ulicami Kijowa przemaszerowali przedsiębiorcy, domagając się uchwalenia ustawy o uproszczonym systemie korzystania z kas fiskalnych oraz szeregu innych ulg w kodeksie podatkowym. Po marszu wrócili do budynku Rady, gdzie kontynuowali mityng. Potem doszło do przepychanki między policją a przedsiębiorcami.

Uczestnicy pikiety zebrali grupę inicjatywną i podjęli próbę wejścia do gmachu ukraińskiego parlamentu. Protestujący zapalili świece dymne i użyli gazu pieprzowego. Podczas starć na ziemi znalazło się kilka osób, które dla bezpieczeństwa zostały zabrane z tłumu. Ponadto funkcjonariusze organów ścigania zatrzymali kilkudziesięciu najbardziej aktywnych uczestników akcji. Wtedy siły bezpieczeństwa zaczęły odpychać tłum od gmachu ukraińskiego parlamentu.

„Jeden z protestujących nie doszedł do siebie po udzieleniu pomocy przez medyków, nie wykazuje oznak życia. Został ranny podczas starć pod gmachem parlamentu. Fakt śmierci nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony” – napisano w komunikacie gazety na „Telegramie”.

Ukraińscy przedsiębiorcy rozpoczęli protesty w listopadzie 2020 roku. Początkowo sprzeciwiali się ograniczeniom w związku z kwarantanną, później zaczęli domagać się zniesienia szeregu przepisów podatkowych. Przedsiębiorcy sprzeciwiali się m.in. przepisom wymagającym od właścicieli małych firm posiadania kas fiskalnych. Ponadto ogłosili, że od 15 grudnia 2020 roku protest ma charakter bezterminowy, od tego czasu pełnią dyżur w centralnej części Kijowa, cyklicznie organizując marsze i wiece.

Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał pakiet ustaw o odroczeniu do 1 stycznia 2022 roku wprowadzenia kas fiskalnych dla małych firm. Głowa państwa zainicjował także utworzenie rady koordynacyjnej ds. rozwiązywania problemów mikrobiznesu.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.