Srebrenica jest sfabrykowanym mitem?

Opublikowano: 16.04.2019 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1638

Prezydent Republiki Serbskiej Milorad Dodik nazwał tak zwaną masakrę z Srebrenicy „sfabrykowanym mitem”, który został stworzony na potrzeby muzułmańskich Bośniaków. Według niego cała sprawa musi zostać ponownie dogłębnie zbadana, ponieważ wojna w byłej Jugosławii jest przedstawiana w sposób jednostronny i nie uwzględniający mordów dokonanych na samych Serbach.

Głowa państwa wchodzącego w skład Bośni i Hercegowiny wzięła udział w zorganizowanej w Banja Luce konferencji na temat konfliktu z końca ubiegłego wieku, w której wzięli udział między innymi eksperci z Rosji, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Izraela, Włoch oraz państw bałkańskich. Dodik podkreślał, że właśnie dzięki podobnym wydarzeniom możliwe jest dążenie do prawdy.

Tymczasem jest to konieczne zwłaszcza teraz, gdy zdaniem serbskiego polityka rozpowszechnił się mit wydarzeń w Srebrenicy, który był potrzebny przede wszystkim muzułmańskim Bośniakom. Dodik zauważył dodatkowo, że obecnie podejmowane są próby zapobiegania jakimkolwiek badaniom na temat wojny w byłej Jugosławii, ponieważ parlament Bośni i Hercegowiny chce wprowadzić prawo zakazujące podważania obecnej wersji historii wojny w byłej Jugosławii.

Prezydent Republiki Serbskiej potępił jednocześnie wszystkie zbrodnie popełnione podczas tamtego konfliktu, ale przypomniał, że wydarzenia jakie miały miejsce w Srebrenicy w 1995 roku należy rozpatrywać w szerszym kontekście. Z tego powodu Dodik zauważył, iż dużym pobłażaniem cieszą się zwłaszcza dowódcy bośniackich sił zbrojnych, którzy mając na swoim koncie morderstwa na Serbach nigdy nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności.

Na podstawie: Nezavisne.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. mr_craftsman 16.04.2019 14:45

    wyszła by niechlubna rola dyplomacji niemieckiej, która zaogniała celowo sytuację, gdyż Niemcom zależało na zniszczeniu Jugosławii – silnego konkurenta gospodarczego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.