Soros coraz mocniej atakuje „Facebooka”

Opublikowano: 05.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 998

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos finansista George Soros zaatakował portal „Facebook”, który jego zdaniem znajduje się w zmowie z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem. Teraz miliarder wezwał wprost do odsunięcia Marka Zuckerbega, czyli właściciela tej sieci społecznościowej, od zarządzania jego własnym portalem.

Soros w swoim felietonie dla dziennika „New York Times” ponowił swoje zarzuty dotyczące wsparcia „Facebooka” dla Trumpa. Jego zdaniem amerykański prezydent wygrał wybory w 2016 roku dzięki zmowie z właścicielem tego medium społecznościowego, a sytuacja ta może powtórzyć się również podczas tegorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

Według amerykańsko-żydowskiego finansisty konieczne jest ukrócenie tego procederu. Mają za niego tymczasem odpowiadać wspomniany Zuckerberg, a także dyrektor operacyjny „Facebooka”, Cheryl Sandberg. Soros zarzuca im maksymalizowanie zysków pomimo konsekwencji, dlatego też powinni zostać pozbawieni kontroli nad swoim własnym portalem społecznościowym.

W ubiegłym miesiącu „filantrop” wystąpił na wspomnianej konferencji w Davos. Właśnie wówczas stwierdził, że Trump i Zuckerberg pozostają w zmowie, stąd gospodarz Białego Domu może wciąż promować swoje polityczne reklamy i „uciszać opozycję”. Zdaniem Sorosa właściciel Facebooka w zamian otrzymał ochronę przed licznymi w ostatnim czasie próbami opodatkowania gigantów cyfrowych.

Na podstawie: NYTimes.com, NewsBusters.org
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 3,40 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Piron
Użytkownik
Piron

“Przyganiał kocioł garnkowi”, obrzydliwie bogaty spekulant giełdowy (Soros) krytykuję równie zamożnego magnata informacji (Zuckerberga) za “maksymalizowanie zysków” ?.

Swoją drogą uważam że Szwajcaria funkcjonuję na tak wysokim poziomie społecznego i gospodarczego rozwoju tylko dzięki banksterom i wszelkiej maści lichwie. Myślę że namiastka bezpośredniej demokracji i wysoki poziom życia w tym kraju świadczą o strachu ekonomicznych elit przed społecznym buntem (mogłybyśmy się wtedy przez przypadek dowiedzieć ile bilionów dolarów mają najmożniejsi tego świata na kontach).

Martinus
Użytkownik
Martinus

Czyżby jakieś kłótnie w rodzinie?