Słońce wkracza w fazę hiperaktywności

Opublikowano: 25.11.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 3274

Słońce wchodzi w fazę maksimum słonecznego, okresu zwiększonej aktywności, której kulminacją mogą być potężne burze słoneczne. Naukowcy niedawno odkryli ogromny archipelag plam słonecznych na powierzchni Słońca, sugerując, że nadchodzące maksimum słoneczne może być intensywniejsze niż przewidywano. Plamy słoneczne są ciemnymi obszarami na Słońcu, wskazującymi na intensywną aktywność magnetyczną, i często są źródłem rozbłysków słonecznych oraz koronalnych wyrzutów masy (CME).

Pierwsza grupa plam słonecznych, AR3490, pojawiła się 18 listopada, a następnie pojawiła się kolejna, AR3491. Ich łączna szerokość to 125 tysięcy km, co jest ponad 15 razy większe niż szerokość Ziemi. Naukowcy z uwagą obserwują ten obszar, spodziewając się wzmożonej aktywności słonecznej w najbliższych dniach i tygodniach.

Występowanie tak dużych i aktywnych grup plam słonecznych budzi obawy o zbliżające się maksimum słoneczne i jego potencjalne skutki. Burze słoneczne mogą zakłócać systemy łączności, powodować przerwy w transmisji sygnałów radiowych i komunikacji satelitarnej, a także przerywać działanie sieci energetycznych. Ponadto istnieje ryzyko uszkodzenia sprzętu i zagrożenia dla astronautów na pokładzie statków kosmicznych i satelitów.

Doktor Sarah Gibson, fizyk zajmujący się słońcem, podkreśla, że obecna aktywność plam słonecznych może wskazywać na nadchodzący wybuchowy szczyt aktywności słonecznej. Naukowcy koncentrują się na monitorowaniu tego regionu, aby zrozumieć możliwe konsekwencje dla Ziemi.

Historycznie, burze słoneczne miały istotny wpływ na naszą planetę. Wydarzenie Carringtona w 1859 roku, jedno z najbardziej znaczących, spowodowało powszechne zakłócenia w systemach telegraficznych. Gdyby podobne wydarzenie miało miejsce dzisiaj, konsekwencje mogłyby być znacznie poważniejsze z uwagi na naszą zależność od technologii.

W odpowiedzi na te wyzwania, naukowcy i inżynierowie opracowują zaawansowane systemy ostrzegania i środki ochronne. Dr Thomas Berger, dyrektor Centrum Prognoz Pogody Kosmicznej, podkreśla potrzebę inwestycji w badania i technologię, aby lepiej przewidywać burze słoneczne i minimalizować ich skutki.

Odkrycie ogromnego archipelagu plam słonecznych i zbliżające się maksimum słoneczne stanowi przypomnienie o potencjalnym zagrożeniu, jakie burze słoneczne mogą stanowić dla Ziemi. W związku z tym niezbędne jest ciągłe monitorowanie i badanie tych zjawisk, aby lepiej zrozumieć je i opracować skuteczne strategie łagodzenia ich skutków.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. JedynaDroga 25.11.2023 23:40

  Ciekawostką jest fakt, że od wielu lat najważniejsze instalacje wojskowe oraz wrażliwe np. na zniszczenie w wyniku działania impulsu elektromagnetycznego są umieszczane głęboko pod ziemią. Tak dzieje się min. W USA oraz Chinach, gdzie jak się domniemywa tunele ciągną się setki kilometrów w głąb.

  Elity także doskonale przygotowały się do nadchodzącej katastrofy ( np. lotnisko w Denver, tam znajduje się jedno z takich miejsc gdzie będą w stanie przetrwać apokalipsę ) zakopani jak krety będą obwarować rzeź ludzi którą nam zaserwowały.

  Tylko taki mały szczegół , który zapewne im nie przyszedł do głowy : na samym końcu oni też zostaną wyeliminowani , tak jak w starożytnych czasach usuwano ludzi którzy na własne oczy widzieli sekrety możnowładców.

  Dopiero po wyeliminowaniu w 100 % starego porządku objawi prawdziwa siły trzymająca za pysk naszą planetę.

 2. kufel10 26.11.2023 03:12

  @JedynaDroga – a np złoto gdzie przechowujemy? W tapczanie, w szufladzie pod telewizorem czy pod ziemią? Myślisz że to z powodu impulsów elektromagnetycznych czy z innego powodu?

 3. JedynaDroga 27.11.2023 04:05

  @Kufel

  Elity przygotowują się na nadchodzącą katastrofę , być może wykraczającą nawet poza obszar naszej planety .

  Co tak naprawdę, my ludzie wiemy o wydarzeniach rangi kosmicznej ?

  -Słońce zwiększa swoją aktywność.
  -Zachodzi zjawisko przebiegunowania Ziemii.
  -Zmienia się częstotliwość rezonansu Schumana.
  -Kilka set księżyców stoi zacumowanych w naszym układzie słonecznym.

  Tesla pisał min. o tym, że dzięki obecności eteru możliwe jest wykorzystywanie planet jako statków kosmicznych do podróży po rubieżach wszechświata.

  Wspominał też, że gdyby sztucznie udało się zmienić częstotliwość rezonansu Schumana, wtedy też istoty które to potrafią przejęły by kontrolę nad całym gatunkiem ludzkim.

  Nawet psychopata Jahwe odgraża się, że usunie księżyc z jego obecnej orbity.

  Wyznawcy ruchów New Age doskonale zdają sobie sprawę z nadchodzącej apokalipsy i ogromnego ludobójstwa które za sobą pociągnie.

  Odnoszę wrażenie, że złoto poprzez banki centralne już dawno opuściło skarbce i zostało przetransportowane do zarządców naszej planety.

  ” Of all the frictional resistances, the one that most retards human movement is ignorance, what Buddha called ‘the greatest evil in the world.’ The friction which results from ignorance can be reduced only by the spread of knowledge and the unification of the heterogeneous elements of humanity. No effort could be better spent ”

  ” Peace can only come as a natural consequence of universal enlightenment and merging of races, and we are still far from this blissful realization ”

  Nikola Tesla

  Powszechne oświecenie przez szerzenie prawdziwej wiedzy oraz dostarczenie ludzkości dostępu do technologii.

  Pozwolę sobie na uszczypliwy komentarz. Jakiś czas temu któraś z osób komentujących na stronie uczta Baltazara podjęła się tematu Nikola Tesli. Po czym dostała ripostę od właściciela wyżej wymienionego serwisu , że Tesla jest przereklamowany.

  Przy okazji administracja uczty Baltazara wrzuca artykuły na temat spawacza , któremu podczas spawania bodajże szyn ukazał się znak krzyża na spawanych elementach .

 4. Dandi1981 27.11.2023 09:47

  EMP czyli na polskie impuls elektromqgnetyczny wywolany przez slonce w przeszlosci wielokrotnie trafial w ziemie z tym ze wtedy nie bylo tyle elektroniki na ziemi, to nie zagraza ludzia tylko maszyna.
  Ludzia zagraza chaos, glod , brak wody, zdatnej kanalizacji, epidemia takie byly by tego konsekfencje zanim by naprawiono wszystko co uszkodzil impuls sloneczny. Kiedys maszyny byly prymitywne bez elektroniki impuls nic im nie robil , teraz wszystko jest naszpicowane elektronika.

 5. MasaKalambura 29.11.2023 22:11

  Jedyna Droga, jak już wielokrotnie udowodniłem, Jahwe jako pierwszy sprawnie zdefiniował przypadki psychopatii u ludzi i wyznaczył jej granice. Stąd wydaje ci się, że jest psychopatą. Lecz nie jest.

  Jest Źródłem miłości dającej życie.

  Gdyby był człowiekiem, uznano by Go psychopatą. Taką ma Moc i Rozmach.
  Dlatego człowiekiem nie jest. I o stany ludzkie Boga nie posądzamy.

  I tak:
  Księżyc z orbity? Powiadasz… To mało,
  Nie zwinie wyłącznie naszego satelity, ale tkaninę Niebios, z pierwszym poziomem conajmniej, a możliwe że wraz z Siódmym, najwyższym…

  To rozdarcie prawdopodobnie, (bo domniemam sobie) pierwsze dotknąć ma Planetę w okolicach Jemenu, skąd zacznie się ostatni marsz ludzkości na Sąd. Tam ma rozpocząć się start Ognia trawiącego grunt i materię Ziemii, kończąc jej funkcjonowanie.
  Na podstawie tego rozprzestrzeniania Ludzkość poprowadzona zostanie na jej ostateczne Zakończenie.

  A dokładnie na zakończenie Programu Uczącego symulacji Ziemii w Umyśle Stwórcy. Zarysowując Zamysł w Ostatnim detalu. Zbierającym wszelką informację istnienia i sortującym ją w celu tylko Jemu Rozumianym. I w Procesie Eonowym nazwanym Kolejnym Dniem. Dniem Ósmym. Dniem Zmartwychwstania i Sądu.

  I dopiero przebrnięcie Tamtego Dnia zakończy proces destrukcji i odzysku katastrofy wynikłej z Apokaliptyki.

  Nie zakończy to procesu odzysku energii dusz Nafs oplatających za życia Ęnergię Ruah, będącą dla Nafs Źródłem.

  I to wszelakiego Nafs, nie tylko ludzkiego. Wszystkich dokładnie istniejących odmian i poziomów ciał astralnych.

  Energie świetliste odzyskane zostaną w Edenie, gdzie będą stopnie i sort energii będzie czystą Przyjemnością i Radością, definiując jakość energii jej przybliżeniem do Tronu, Skąd wszystko się zaczęło.

  Zaś energie powolne, ale te również nadające się do odzysku, zostaną zrafinowane w procesie zwanym Gehenną. Tam zostaną siłą oderwane od mroku, co prawdopodobnie może pociągnąć dawki krzyku i cierpienia. Niestety rafinacja to proces dość gwałtowny. Choć i po stopniach jej wnieść można, że różne są rodzaje Gehennicznego procesowania dusz i Narodów Dusz, i dusz plemion i pokoleń.

  Energie mroczne poniżej progu entropii zostaną tam w pozaczasie. Zaś te dla życia źródlane, przeniesione zostaną z powrotem do Edenu, i wszyscy stali mieszkańcy Edenu poznają tych Uratowanych, bo na twarzach będzie widać u nich dotyk Gehenny.

  Z tamtego punktu rozpocznie się Nowe Stworzenie dla mieszkańców Niebios, którymi Ziemianie zawsze byli, są i będą.

  Bo pochodzimy od Światła.
  I do Światła powrócimy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.