Niagara ogłosiła stan wyjątkowy w związku z zaćmieniem Słońca

Opublikowano: 30.03.2024 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2124

Region Niagara w Kanadzie ogłosił stan wyjątkowy „z dużej ostrożności”, przygotowując się na napływ turystów w związku z całkowitym zaćmieniem słońca, które wydarzy się 8 kwietnia.

W komunikacie prasowym region stwierdził, że stan wyjątkowy jest proaktywnym krokiem zapewniającym przygotowanie na „jedyne w życiu wydarzenie”. „Ogłoszenie stanu wyjątkowego na mocy ustawy o zarządzaniu kryzysowym i ochronie ludności wzmacnia narzędzia, którymi dysponuje region, aby chronić zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i gości oraz chronić naszą infrastrukturę krytyczną w każdym możliwym scenariuszu” – czytamy w komunikacie.

„To będzie szaleństwo”. Burmistrz Niagary Falls twierdzi, że miasto przygotowuje się na przyjęcie nawet miliona gości podczas zaćmienia słońca. Wodospad Niagara został uznany za jedno z najlepszych miejsc na świecie do oglądania zaćmienia słońca 8 kwietnia, ponieważ znajduje się na środku ścieżki.

„8 kwietnia w centrum uwagi będzie Niagara Falls, ponieważ tysiące gości dołączy do nas, aby wziąć udział w tym jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu, a my będziemy gotowi zabłysnąć” – powiedział Jim Bradley, regionalny przewodniczący Niagara w oświadczeniu dołączonym do informacji prasowej. Dodał, że ostatnie wydarzenie, które przyciągnęło do miasta tak ogromne tłumy, miało miejsce 12 lat temu, kiedy około 150 000 ludzi oglądało Nika Wallendę przekraczającego na linie wodospad Niagara.

Wydarzenie, które odbędzie się w przyszłym miesiącu, spowodowało gwałtowny wzrost cen hoteli, a w niektórych obiektach w okolicach daty zaćmienia za pokój pobierane są opłaty o wartości ponad 1000 dolarów lub więcej za noc. Na dodatek część pokoi jest zajmowana przez migrantów rozmieszczonych tam przez władze federalne.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.