Śledztwo ws. działań Trudeau przeciw Konwojowi Wolności

Opublikowano: 16.03.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1481

Wspólna komisja Parlamentu oficjalnie wszczęła dochodzenie w sprawie działań gabinetu Trudeau przeciwko protestującym w konwoju Wolności.

Według „Blacklock’s Reporter”, rozpoczętym w poniedziałek „bezprecedensowym śledztwem” w sprawie działań gabinetu premiera Justina Trudeau kieruje 11-osobowy wspólny panel, który ma „rok na ustalenie, dlaczego gabinet powołał się na nadzwyczajne uprawnienia policji wobec kierowców ciężarówek”.

„Moim zdaniem nasze dyskusje powinny być publiczne”, powiedział poseł Bloc Québécois Réal Fortin.

„Obowiązki tego komitetu są bardzo, bardzo poważne” – powiedział wczoraj Motz. „Wszyscy to uznajemy”.

Dochodzenie dotyczy tego, czy decyzja rządu, który powołał się na nigdy wcześniej nie używaną ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych przeciwko grupie protestujących, która nazwała siebie Konwojem Wolności, była uzasadniona. Grupa demonstrowała w stolicy kraju Ottawie przez trzy tygodnie w styczniu i lutym przeciwko nakazowi szczepień i obostrzeniom, dopóki rząd federalny nie przyznał sobie nadzwyczajnych uprawnień i nie rozprawił się metodami policyjnymi z w większości pokojową grupą.

Korzystając z ustawy o sytuacjach nadzwyczajnych, Trudeau przyznał rządowi federalnemu bezprecedensowe uprawnienia, takie jak możliwość zamrożenia kont bankowych bez nakazu sądowego, a także możliwość rozmieszczenia krajowych sił policyjnych, Królewskiej Kanadyjskiej Policji Konnej, w celu fizycznego usunięcia protestujących.

Powołanie się na te środki spowodowało międzynarodową potępienie działań Trudeau, a wielu przedstawicieli zarówno prawicy, jak i lewicy porównało Trudeau do dyktatora.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

22

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.