Schulz dalej ostro o nowym polskim rządzie

Opublikowano: 11.01.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 755

Kadry UE zaostrzają język wobec nowych polskich władz. Czy pójdą za tym jakieś inne działania? Kolejnej porcji druzgocącej krytyki dostarczył przewodniczący Parlamentu Europejskiego – Martin Schulz.[S]

Funkcjonariusze rozmaitych unijnych instytucji zdają się zaostrzać kurs wobec PiS-u. W wywiadzie udzielonym konserwatywnej niemieckiej gazecie „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (Sonntagszeitung – wydanie niedzielne), przewodniczący PE, socjaldemokrata Martin Schultz, porównał posunięcia rządu Beaty Szydło do działań Władimira Putina i uznał działania polskiego rządu za niebezpieczny precedens, który grozi „putinizacją polityki europejskiej”.[S]

W kontekście debaty na temat sytuacji w Polsce, która ma zostać przeprowadzona w Parlamencie Europejskim 19 stycznia oraz w perspektywie działań Komisji Europejskiej, która ustami swojego szefa – Jeana Claude’a Junckera – zapowiedziała już wdrożenie mechanizmu kontroli praworządności w Polsce, słowa Schulza nie jest niespodzianką. Rzecznik KE Margaritis Schinas poinformował, że zaplanowana na 13 stycznia debata Komisji Europejskiej dotycząca działań polskich władz będzie miała charakter „orientacyjny”; widać jednak, że unijna biurokracja stara się wytworzyć atmosferę na tyle negatywną, żeby wprowadzenie ewentualnych sankcji – zapewne finansowych – wobec Polski, nie budziło oporu unijnej opinii publicznej.[S]

Ambasador Niemiec w Polsce Rolfa Nikela został wezwany do MSZ na rozmowę z szefem polskiej dyplomacji Witoldem Waszczykowskim. Minister spraw zagranicznych Polski Witold Waszczykowski wezwał ambasadora Niemiec Rolfa Nikela do MSZ. Spotkanie odbędzie się dzisiaj. Jak poinformowały polskie media, jest to związane z ostatnimi antypolskimi wypowiedziami niemieckich polityków. W ostatnim czasie z ust niemieckich polityków często padają krytyczne wypowiedzi pod adresem rządu Beaty Szydło.[SN]

Autorstwo: BS [S], Sputnik [SN]
Źródła: Strajk.eu [S], pl.SputnikNews.com [SN]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. Hassasin 11.01.2016 09:42

  Nic tak nie zjednoczy Polaków, jak niemieckie czołgi w Polskich miastach.

 2. manriusz 11.01.2016 09:59

  Im gorzej mówią o nas tym lepiej.To znak iż sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku.Takie wypowiedzi tylko pokazują jaki jest stosunek eurokołchozu do Polaków i naszego kraju.

 3. trewor23 11.01.2016 10:05

  Już czytam w niemieckiej prasie, że na polskie wyliczenia na temat odszkodowania wojennych dla Polski, Niemcy mogą żądać rekompensat za utracone ziemie na rzecz Polski. Moja opinia: Polacy mogą żądać odszkodowania za wojnę, mówi się o 20 bln zł ponieważ Niemcy przegrały wojnę i nie zapłaciły nam kontrybucji. Niemcy nie mogą natomiast żądać rekompensaty za ziemie zachodnie od Polski, ponieważ ziemie te zostały Polsce nadane w zamian za utracone wg mnie dużo większe ziemie wschodnie.
  Moja znajoma Niemka, mówi że Niemcy teraz są tak bojaźliwi w mówieniu źle o imigrantach, ponieważ wisi nad nim wciąż piętno wojny. Ja jej mówię: zapłaćcie wreszcie odszkodowanie wszystkim poszkodowanym w tej wojnie i skończcie z tym piętnem. Wina jest zawsze tylko do kary! Nie ma kary to i jest wina…

 4. Fenix 11.01.2016 10:47

  Chęć odwrócenia uwagi od własnych problemów i niemocy uporania się z nimi Schultz i jemu podobni tuskowaci znaleźli temat zastępczy ,od i cała prawda. Ignorować to najlepsze lekarstwo, na tych ich pyskówki.

 5. adambiernacki 11.01.2016 11:16
 6. Gats 11.01.2016 11:44

  Jest potomkiem nazisty no to gada bzdury ale to niebezpieczny typ.

 7. agama 11.01.2016 11:57

  dyrygowanie wszystkimi nadal mają we krwi, niczego się po Hitlerze nie nauczyli

 8. beth 11.01.2016 12:19

  W moim odczuciu warto wiedzieć i przekazywać dalej podane niżej informacje

  Niemcy pies łańcuchowy………..{#emotions_dlg.evilt}

  Niemcy nie są państwem tylko spółką z.o.o

  https://www.youtube.com/watch?v=ASE2c1vPGHc

 9. BrutulloF1 11.01.2016 14:33

  Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz. Polska jest ich naturalną strefą wpływów i nigdy nie będą chcieli pozwolić abyśmy się wybili na niezależność i siłę.

 10. agama 11.01.2016 15:01
 11. Wadera 11.01.2016 16:17
 12. Fenix 12.01.2016 07:53

  Wielkość Narodu poznaje się ,nie po uzależnieniu od kogoś i czegoś ,a wyzwoleniu z niewolni. Suwereny Naród Polski zachowuje własny głos , udział władzy i udział dóbr w Federacji Narodów Europy.
  UE to przeżytek, i mam nadzieję ze szybko się rozpadnie.
  @ Szmith, jak nie teraz ,to kiedy ? Boisz się tego, co nieuniknione. Taniej siły roboczej UE ma w nadmiarze.
  O władzę chodzi i zyski udziałem,
  komu mają zwrócić ,a komu pomniejszyć .

 13. Poeta 12.01.2016 07:55

  @Smith
  Nie trzeba być w UE by należeć do Schengen, przykład – Norwegia, Szwajcaria. Bycie w UE także nie oznacza, że musi się być w Schengen, przykład – Wielka Brytania. Nie mówiąc już o ostatnich pomysłach zawieszenia Schengen na skutek “kryzysu imigracyjnego”. Więc kogo chcesz tu omamić?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.