Samolot rosyjskich sił powietrznych nad Bałtykiem

Opublikowano: 11.12.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 244

Wczoraj rano NATO opublikowało film z rosyjskim samolotem, lecącym nad Morzem Bałtyckim. Przelot zarejestrował 6 grudnia br. holenderski myśliwiec F-16.

Właśnie tego dnia nad Bałtykiem widziano około 30 samolotów rosyjskich sił powietrznych. Wśród nich były myśliwce, bombowce i samoloty transportowe. To już kolejna z wielkich prowokacji, do których z winy Rosjan dochodzi w Europie. Rosyjskie samoloty przeważnie zachowują się tak jakby imitowały zadania bojowe. Mają też wyłączone transpondery i nie odpowiadają na wywołania radiowe. NATO w takich sytuacjach wysyła dyżurne myśliwce celem przechwycenia intruzów.

Ministerstwo Obrony Rosji zdementowało informacje o naruszeniu przestrzeni powietrznej Estonii przez rosyjski samolot wywiadowczy. Resort oznajmił, że w ubiegły wtorek Ił-20 odbywał planowany lot uzgodnioną trasą, w ścisłej zgodzie z międzynarodowymi zasadami korzystania z przestrzeni powietrznej. Wcześniej o naruszeniu poinformowały estońskie władze. Według nich, samolot wleciał 400 m w głąb estońskiego terytorium na mniej niż minutę.

Autorstwo: tallinn (1, 2), red. GR (3)
Źródła: Zmiany na Ziemi, Głos Rosji
Kompilacja 2 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
W.W.
Użytkownik
W.W.

Co za bzdety.
Samoloty NATO latają pokojowo a Rosyjskie prowokacyjnie?!
Szkoda, że autor mierzy wszystkich swoja miarką IQ.
.

Samoloty leciały w przestrzeni międzynarodowej i miały do tego pełne prawo.