Saakaszwili sankcjonował zabójstwo Patarkatsiszwilego

Opublikowano: 18.10.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Prokuratura generalna Gruzji ustaliła, że ​​morderstwo znanego biznesmena i miliardera Badriego Patarkatsiszwilego zostało usankcjonowane przez Micheila Saakaszwilego – czytamy w oświadczeniu resortu.

Jeden z najbogatszych ludzi w Gruzji biznesmen Badri Patarkatsiszwili, który dołączył do opozycji wobec ówczesnych władz z byłym prezydentem Micheilem Saakaszwilim na czele, zmarł nagle 12 lutego 2008 roku w swojej willi pod Londynem. Według lekarzy przyczyną śmierci przedsiębiorcy była choroba niedokrwienna serca. Kilka miesięcy przed śmiercią biznesmen aktywnie zaangażował się w politykę: ogłosił założenie w Gruzji partii opozycyjnej i zgłosił swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich.

Podkreślono, że w ramach sprawy dotyczącej „nadużycia stanowiska i przygotowania morderstwa w okolicznościach obciążających aresztowano byłych urzędników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych G.M., L.K. i R.Sz.”.

Podczas przeszukania u jeszcze jednego oskarżonego w tej sprawie obywatela J.C. znaleziono urządzenie nagrywające zawierające dwa nagrania audio z 4 i 5 lutego 2007 roku, które nawiązują do przygotowania morderstwa. Według nagrania jeden z oskarżonych G.D. usiłował wrobić w morderstwo jednego z ochroniarzy Patarkatsiszwilego.

Podczas rozmowy G.D. potwierdza, że ​​przygotowanie morderstwa usankcjonował Micheil Saakaszwili, gdyż Badri Patarkatsiszwili był ich oponentem politycznym i wrogiem władzy. Z nagrania także wynika, że zabójstwa miał dokonać Departament Bezpieczeństwa Konstytucyjnego — czytamy w oświadczeniu.

Resort podkreśla, że ​​na drugim nagraniu byli urzędnicy omawiają stworzenie odpowiednich warunków do likwidacji, sporządzają listy osób z jego otoczenia, ochroniarzy, badają jego codzienną trasę. Omawiają także różne wersje morderstwa, „w tym zatrucie substancją, która spowodowałaby efekt naturalnej śmierci”. To nagranie potwierdza, że ​​„wszystkie kwestie dotyczące sposobów na pozbycie się Patarkatsiszwilego są uzgadniane z Datą Achałaja”.

Aresztowanym byłym urzędnikom grozi od 16 do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o