Ryanair nie zwraca pieniędzy za odwołane loty

Opublikowano: 16.04.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1066

W wyniku pandemii koronawirusa na całym świecie linie lotnicze mocno ucierpiały i ze względu na wstrzymany ruch liczą straty. Problem mają również pasażerowie, którzy mieli wcześniej zabukowane loty, które nie doszły do skutku.

Jak czytamy na łamach „The Irish Times” Ryanair zaczyna mieć problemy ze zwrotem pieniędzy swoim pasażerom w związku z odwołanymi lotami. Do części klientów w ciągu kilku ostatnich dni wysłano maile, w których poinformowano, że nie otrzymają pieniędzy za zabukowany bilet. Zamiast tego mogą otrzymać voucher ważny przez kolejne 12 miesięcy. Dzięki niemu, kiedy sytuacja się już unormuje i niebo nad Europą zostanie otwarte w pełni otwarte, będzie można go wykorzystać na zakup biletu.

Problemy ze zwrotem należności za zakupiony wcześniej bilet mogą potrwać nawet do zakończenie pandemii. Irlandzki przewoźnik oświadczył, że w związku z lockdownem jego pracownicy wykonują swoje obowiązki zdalnie, przez co procesowanie kolejnych zgłoszeń może się po prostu wydłużać w czasie. „Jeśli będzie wam zależało na zwrocie pieniędzy za bilet, prosimy o kontakt. Prośba zostanie umieszczona w kolejce, która zostanie zrealizowana w momencie, gdy zagrożenie związane z COVID-19 ustanie” – czytamy w komunikacie Ryanaira, przytaczanym przez Radio ZET.

Jak to działa w praktyce? Czytelnik, który zwrócił uwagę w tej kwestii, miał wykupiony bilet z Londynu (Stansted) do Krakowa na 22.03 i powrotny na 25.03. Kiedy loty zostały zawieszone i dostał informację o odwołanym locie, odczekał kilka dni i złożył wniosek o zwrot pieniędzy. Po kilku dniach otrzymał informację, że linia ma 28 dni na rozpatrzenie jego roszczenia. Nasz rodak nadal czeka na decyzję w tej sprawie. Żadnego maila odnośnie voucherów nie dostał.

Dodajmy, że nie tylko Ryanair zdecydował się na rekompensatę w formie voucherów, zamiast gotówki – podobne rozwiązania zostały wdrożone przez węgierski Wizzair czy niemiecką Lufthansę.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o