Rubel osiągnął poziom wyższy niż przed nałożeniem sankcji

Opublikowano: 09.04.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2211

Po rozpoczęciu specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie oraz nałożeniu przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników na Rosję bezprecedensowych sankcji, waluta rosyjska straciła gwałtownie na wartości.

Państwa zachodnie pod wodzą USA sprzysięgły się przeciwko Rosji, utrudniając, a najczęściej uniemożliwiając, prowadzenie swobodnych transakcji handlowo-finansowych. W wyniku m.in. zamrożenia rosyjskich rezerw walutowych, rubel spadł do rekordowo niskiego poziomu, osiągając 24 lutego wartość 150 RUB/USD.

W ciągu 43 dni trwania sankcji, rząd w Moskwie podjął działania na celu ustabilizowania waluty i gospodarki krajowej. Rząd wprowadził liczne przepisy, m.in. zakazując obcokrajowcom obrotu rosyjskimi aktywami, co przyczyniło się do wykluczenia spekulacyjnych transakcji, jak również zmuszając do transakcji w rublach za dostarczone przez Rosję nośniki energii. Bank Centralny Rosji ogłosił 25 marca br. wznowienie skupu złota po stałej cenie 5 tysięcy rubli za gram, co spowodowało, że po raz pierwszy od 100 lat waluta rosyjska ma pokrycie w złocie (w Stanach Zjednoczonych w 1971 roku całkowicie odstąpiono od wymienialności dolara na złoto i świat zachodni ma obecnie pustą walutę – fiat money – wartą tyle ile jest warty jej papierek, plus „słowo honoru” i „zaufanie” do rządu). Ten stabilizujący walutę rosyjską krok przyczyni się dalszej dewaluacji dolara amerykańskiego. Paradoksalnie, zachodnie sankcje umocnią walutę rosyjską a osłabią dolara, co w ślad za tym przełoży się na zubożenie społeczeństw zachodnich.

Już teraz widać, że gospodarki USA i UE doświadczają pierwszych braków środków energetycznych oraz żywności, co przyczynia się do wzrostu cen i szybkiego zubożenia społeczeństw. Karmione medialnymi kłamstwami popierają one sankcje i marionetkowo wyładowują złość na wskazanego wroga, nie dostrzegając że same na siebie zakładają sznur.

Rosyjski rubel nie tylko odzyskał swoją wartość, ale na dzień 7 kwietnia br. jest warty więcej niż przed rozpoczęciem sankcji, osiągając poziom 79 RUB za 1 USD. Stany Zjednoczone nie mogą liczyć nawet na swojego „sojusznika”, czyli Arabię Saudyjską. W przeciwieństwie do sytuacji z 2014 roku (przejęcie Krymu), kiedy to Arabia Saudyjska zalała nadwyżkami ropy rynek światowy powodując duże straty Rosji, dzisiaj odmówiła ona Ameryce powtórzenia tej taktyki – wręcz przeciwnie, odmawiając zwiększenia produkcji dodatkowo podwyższyła ceny ropy. Uderzy to dodatkowo w zachodnich budowniczych Nowego Porządku.

Źródło: Bibula.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

  1. didaskalia 10.04.2022 01:00

    Artykuł jest nielogiczny.

    “W wyniku m.in. zamrożenia rosyjskich rezerw walutowych, rubel spadł do rekordowo niskiego poziomu, osiągając 24 lutego wartość 80 RUB/USD.”

    “Rosyjski rubel nie tylko odzyskał swoją wartość, ale na dzień 7 kwietnia br. jest warty więcej niż przed rozpoczęciem sankcji, osiągając poziom 150 RUB za 1 USD”

    Z artykułu wynika że 7 kwietnia muszę dołożyć jeszcze 70 rubli aby kupić dolara, więc to jest strata na wartości rubla a nie zysk.

  2. Piron 10.04.2022 04:30

    Zgadza sie ktoś pozamieniał wartości z datami (kurs za 1 USD 24 lutego = 150 RUB, natomiast 7 kwietnia = 70 RUB) obecnie kurs rubla wynosi 76 RUB za 1 USD.

  3. Admin WM 10.04.2022 08:26

    @ Piron

    Poprawiłem. Widocznie autor się pomylił i nie zauważył błędu.

  4. GaPio2 10.04.2022 11:56

    Jako, iż jest to mój pierwszy wpis tutaj to na początek witam wszystkich.
    Specjalnie zarejestrowałem się, żeby zwrócić uwagę na ten “babol”, ale widzę, że już co uważniejsi zareagowali. Dziwiły mnie tylko “łapki w górę” przed korektą- część ludzi najwyraźniej czyta bez analizy/zrozumienia..
    Swoją drogą to ta sytuacja doskonale weryfikuje wszelkich piewców teorii, jak to „jutro Rosja zbankrutuje”, czy „jeszcze trochę tak taniej ropy to Ruskie padną” itd., itp. To nie takie proste- to zbyt liczny naród, zbyt duży kraj i zbyt zasobny w surowce ( nie tylko energetyczne ), żeby tak nagle „przepadł” i przestał cokolwiek znaczyć. Wystarczą im kontakty z Chinami i Indiami i już całe te sankcje można sobie w …. wsadzić. Będzie u nich być może chwilowo biedniej, i owszem, może nie będzie najnowszych „ajfonów”, ale do upadku i pogrążenia Rosji to droga daleka- czy się to komuś podoba, czy nie… Trzeba pamiętać, że Rosja jest w zasadzie samowystarczalna.
    Piron- tak dla całkowitej “poprawności”: 7 kwietnia b.r. USD był wart ok. 77 RUB, a kurs w okolicach 150 RUB/USD ( raczej 143 ) to był około 7 marca. 24 lutego to niecałe 90 RUB, bez urazy oczywiście :-]

  5. Admin WM 10.04.2022 12:37

    7 kwietnia ponad 79 rubli za 1 dolara wg danych Google, a 10 marca ponad 133 ruble za 1 dolara.

    https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=kurs+walut+rubel+dolar

    Widać na wykresie, że rubel się umacnia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.