Rozbito kolejną grupę szmuglującą imigrantów

Opublikowano: 16.12.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1238

Tym razem Nadodrzański Oddział Straży Granicznej dokonał zatrzymać osób należących do grupy, która trudniła się przerzucaniem imigrantów przez polską granicę i legalizacją ich pobytu poprzez fikcyjne oświadczenia składane w Powiatowych Urzędach Pracy. W procederze brało udział polskie małżeństwo oraz czwórka obywateli Ukrainy.

Na początku grudnia o rozbiciu podobnej grupy przestępczej poinformował Nadwiślański Oddział Straży Granicznej. gdy jego funkcjonariusze zatrzymali trójkę polskich obywateli odpowiedzialnych za legalizowanie pobytu imigrantów pochodzących głównie z Zakaukazia i Azji. W podobny sposób działali przestępcy z województwa lubuskiego, którzy 9 grudnia trafili w ręce Straży Granicznej.

Zatrzymane osoby miały składać w Powiatowych Urzędach Pracy dokumenty mające poświadczać, że specjalnie założone lub przejęte przez nich firmy zatrudniają obcokrajowców. Oczywiście ich miejsca pracy były fikcyjne, ale w ten właśnie sposób grupie Ukraińców i Polaków udało się zarejestrować blisko 12 tys. oświadczeń tego typu. Nie ujawniono informacji na temat narodowości osób mających nielegalnie przekroczyć polską granicę.

Wiadomo już natomiast, że Ukraińcy działający w tej grupie usłyszeli zarzuty organizacji nielegalnego przekraczania granicy naszego kraju przez obcokrajowców. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze zarzuca natomiast Polakom, że kierowali zorganizowaną grupą przestępczą, za co grozi nawet do 10 lat więzienia.

Na podstawie: StrazGraniczna.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.