Rośnie sprzeciw wobec członkostwa Islandii w UE

Opublikowano: 18.11.2016 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1869

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez MMR pokazuje, że coraz więcej Islandczyków chce, by ich kraj pozostał poza terytorium Unii Europejskiej. Z danych wynika, że obecnie za pozostaniem poza UE jest 57,8%, natomiast w sondażu przeprowadzonym pod koniec września liczba ta wynosiła 50,6%. Poparcie dla członkostwa w UE spadło w tym samym okresie z 28,2% do 20,9%.

Mniej ludzi jest za przystąpieniem do UE, niż tych którzy nie mają na ten temat zdania – 21,3%. Jednak nawet w tej grupie, większość stanowią przeciwnicy Unii Europejskiej. Opierając się wyłącznie na danych, które dotyczą głosów przeciw lub za przystąpieniem do UE, to 73,4% chce pozostać poza UE, podczas gdy 26,6% uważa, że Islandia powinna stać się jej częścią.

Sondaż przeprowadzono między 7-14 listopada.

Każdy sondaż dotyczący UE, jaki był publikowany w Islandii od 2009 roku, pokazywał, że większość ankietowanych jest przeciwnych przystąpieniu do UE.

Autorstwo: m.m.n.
Na podstawie: mbl.is
Źródło: IcelandNews.is


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.