Zniszczono tajną bazę brytyjsko-amerykańską

Opublikowano: 24.07.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 266

Jak podaje “Wall Street Journal”, Rosja podczas nalotów w Syrii zaatakowała i zniszczyła tajną bazę wojskową w al-Tanf w południowo-wschodniej części kraju. Placówka była wykorzystywana przez siły specjalne USA i Wielkiej Brytanii, a jej istnienie było ściśle tajne.

Wydarzenie miało miejsce 16 czerwca, ale informacja na ten temat pojawiła się dopiero teraz. Zgodnie z doniesieniami, rosyjski samolot zaatakował obiekt zrzucając amunicję kasetową. Pracownicy amerykańskiego Centrum Bojowych Operacji Powietrznych w Katarze natychmiast zwrócili się do rosyjskiej kwatery głównej w syryjskiej Latakii. Wyjaśnili, że baza służy do walki z Państwem Islamskim i domagano się wstrzymania nalotów.

Lecz 90 minut później, Rosja przeprowadziła drugi atak, choć w pobliżu bazy krążył amerykański samolot. Według USA, podczas nalotów zginęło łącznie 4 bojowników i 5 cywilów, a 48 osób zostało rannych. Wydarzenie samo w sobie jest dość tajemnicze i zaskakuje fakt, iż dowiadujemy się o tym dopiero miesiąc później.

Dziwnym zbiegiem okoliczności, na dobę przed atakiem 20 brytyjskich żołnierzy opuściło placówkę. Co również zastanawia, ani Rosja, ani Wielka Brytania, ani nawet Stany Zjednoczone nie skomentowały tego incydentu. Zniszczenie tajnej i nielegalnej bazy wojskowej Brytyjczyków i Amerykanów przez Rosję zostało po prostu zignorowane.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: WSJ.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o