Rosjanie zbombardowali „rebeliantów” wspartych przez Turcję

Opublikowano: 21.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 868

Rosyjskie siły powietrzne dokonały nalotu na pozycje syryjskich „rebeliantów”, gdy ci próbowali przełamać linie obronne syryjskiego wojska. Kontrofensywa dżihadystów została wsparta przez turecką artylerię, która zaprzestała jednak ostrzału po interwencji Rosjan u władz Turcji. W wyniku nalotu zginęło dwóch tureckich żołnierzy, a także zniszczony został dostarczony przez Turków sprzęt wojskowy.

Ugrupowania „rebeliantów” miały rozpocząć swoje uderzenie na południowy wschód od miasta Idlib. będącego stolicą ostatniej prowincji częściowo przez nich kontrolowanej. Ich atak miał na celu przełamanie linii obronnych Syryjskiej Armii Arabskiej (SAA), która w związku z tym miała zwrócić się do rosyjskiego lotnictwa o pomoc. Rosjanie dokonali więc bombardowania pozycji zajmowanych przez dżihadystów.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że bojownicy rozpoczęli „masową ofensywę” za pośrednictwem wielu pojazdów pancernych, a turecka artyleria pomogła im przełamać obronę SAA w niektórych miejscach. Turcy mieli jednak wstrzymać ogień, po tym jak Moskwa zainterweniowała u Ankary. Rosjanie przedstawili dodatkowo zdjęcia satelitarne pokazujące turecką baterię artylerii haubic.

Według informacji przekazanych przez rosyjski resort obrony, samoloty uderzeniowe Su-24 zniszczyły czołg, sześć wozów piechoty i pięć wozów z ciężką artylerią. Turcy twierdzą natomiast, że w wyniku rosyjskiego nalotu zginęło dwóch tureckich żołnierzy, a pięciu zostało rannych.

Wczoraj Ankara i Moskwa ogłosiły brak postępu w negocjacjach dotyczących konfliktu w północno-zachodniej części Syryjskiej Republiki Arabskiej. Turcja zarzuca siłom syryjskim i rosyjskim łamanie ubiegłorocznych porozumień z Soczi, które ustanawiały strefy deeskalacji w prowincji Idlib. Według Rosjan za naruszenia dotychczasowych umów odpowiadają pro-tureccy rebelianci, mający atakować syryjskie i rosyjskie obiekty wojskowe.

Na podstawie: Rt.com, Ria.ru, Dailysabah.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o