Rosja szykuje prowokację w Kaliningradzie?!

Opublikowano: 04.07.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 360

“Zachodnie służby działają w celu rozkręcenia Majdanu w Kaliningradzie” – ogłosił gubernator obwodu kaliningradzkiego Nikołaj Cukanow, który twierdzi, że przez polską granicę – wraz z uchodźcami z Ukrainy – przybywają “napakowani młodzi ludzie do lat 30”. Wstęp do prowokacji przeciwko Polsce?

O oskarżeniach Cukanowa pisze “Niezawisimaja Gazieta”, którą cytuje portal tvn24.pl.
“Gubernator kaliningradzki Nikołaj Cukanow oświadczył na spotkaniu z młodzieżą, że wraz z uchodźcami z Ukrainy do obwodu przybywają podejrzani młodzi ludzie. Według jego przypuszczeń, przybyli oni na rozkaz zachodnich służb specjalnych, by ‘rozkręcić Majdan w Kaliningradzie” – twierdzi rosyjska gazeta.

Według Cukanowa przez polską granicę przybywają “napakowani młodzi ludzie do lat 30.”. “Dla nikogo nie jest tajemnicą, że zachodnie służby działają w celu rozkręcenia Majdanu w Kaliningradzie, tego zadania nikt nie odwoływał” – miał powiedzieć Cukanow.

I niektórzy “eksperci” chętnie podchwycili słowa gubernatora. Aleksiej Muchin, szef moskiewskiego Centrum Informacji Politycznej, mówi o najemnikach, którzy walczyli w Iraku, Libii, Syrii. “Ci ludzie widzą szansę zarobienia dużych pieniędzy na ukraińskim kryzysie” – mówi Muchin. “Bardzo dziwne byłoby oskarżanie Zachodu czy Rosji o pojawienie się tego typu ludzi. Nie należy jednak ignorować tego, że zachodnie służby specjalne zachęcają takiego rodzaju osoby do działania. To się słabo zgadza z oświadczeniami polskich władz, że nie ma tam (na Ukrainie – red.) ich najemników” – mówi Muchin.

Według “Niezawisimajej Gaziety”, władze rosyjskie mają dane o śmierci czterdziestu polskich najemników na Ukrainie. “Mowa o stratach prywatnej wojskowej spółki”.

Pada też dość jednoznaczna groźba: “Głośne oświadczenia regionalnego kierownika pozwolą miejscowym władzom podejmować najbardziej surowe kroki w stosunku do każdej opozycji, ubierając ją w pomarańczowe barwy”.

A wśród internautów w Polsce już pojawiły się głosy, że słowa Cukanowa, może być wstępem do prowokacji wobec Polski.

Autor: gb
Na podstawie: Twitter, tvn24.pl
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

Prowokacja wobec Polski? A po co? Polska sama już robi “laskę” Amerykanom i daje Rosjanom odpowiednie powody do ewentualnych represji, ba wręcz wymusza takie zachowanie, trudno by Rosjanie swojego biznesu chronić nie próbowali. A prowokacja na miarę prowokacji gliwickiej sensu by wielkiego nie miała, Rosja nie obecnie odpowiedniego zaplecza na wojskowy atak na Polskę, możemy zobaczyć że nawet swobodnie na Ukrainę nie wchodzi.