Władze przerwały festiwal, bo na scenie całowali się faceci

Opublikowano: 23.07.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1489

Malezja przerwała festiwal muzyczny po tym, jak dwóch mężczyzn pocałowało się na scenie. Homoseksualizm jest w Malezji nielegalny, więc prowokacja ze strony zaproszonych na festiwal muzyków brytyjskich raczej nie wypaliła.

Władze Malezji odwołały w sobotę 22 lipca zaplanowany na cały weekend festiwal muzyczny po tym, jak wokalista i basista brytyjskiego zespołu całowali się na scenie. Ich prowokacja miała być protestem przeciw malezyjskiemu prawu „wymierzonemu w LGBT”.

Muzycy są członkami brytyjskiego pop-rockowego zespołu „The 1975”. Ich akcja doprowadziła do anulowania całego festiwalu muzycznego Good Vibes w Sepang, niedaleko stolicy Kuala Lumpur. Wokalista Matty Healy pocałował basistę Rossa MacDonalda na scenie i było po koncercie…

Homoseksualizm jest w Malezji nielegalny i władze uznały, że organizatorzy łamią prawo. Wokalista Matty Healy mówił wcześniej, że jest „obrońcą” LGBT i twierdził, że jego zespół rozważał wycofanie się z imprezy. Zamiast tego wybrali prowokację i „zakończyli” imprezę.

To nie pierwsza tego typu prowokacja ze strony Healyego, który już pocałował fana podczas koncertu w 2019 roku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie również promocja homoseksualizmu nie jest mile widziana.

Tym razem malezyjski minister komunikacji i cyfryzacji Fahmi Fadzil uznał gesty członków zespołu za „toporną prowokację” i po spotkaniu z organizatorami nakazał „natychmiastowe odwołanie” pozostałej części trzydniowego festiwalu. Napisał na Twitterze, że nie powinno się atakować „społecznej wrażliwości, zwłaszcza tej, która jest sprzeczna ze zwyczajami i wartościami lokalnej kultury”.

Organizatorzy festiwalu dodali, że został on odwołany po „po zachowaniach i kontrowersyjnych uwagach brytyjskiego artysty Matty’ego Healy’ego”, a „ministerstwo podkreśliło swoje zdecydowane stanowisko wobec każdego, kto przeciwstawia się, wyśmiewa lub narusza malezyjskie prawo”.

Malezja w przeciwstawianiu się propagandzie LGBT jest w tym konsekwentna. W maju władze skonfiskowały np. ponad 100 zegarków z motywami „tęczy LGBT” w butiku szwajcarskiego producenta Swatch. Firma ta pozwała rząd, domagając się odszkodowania i zwrotu zegarków, ale jak na razie były to bezskuteczne działania.

Autorstwo: BD
Na podstawie: AFP
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.