Rosja przeprowadzi ogólnokrajowe ćwiczenia nuklearne

Opublikowano: 03.10.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2403

Rosja zorganizuje pierwsze ogólnokrajowe ćwiczenia symulujące rozległe ataki nuklearne na ten kraj — pisze dziennik „Magyar Hírlap”.

Jednodniowe ćwiczenia w zakresie ataku nuklearnego opierają się na założeniu, że NATO przeprowadzi atak nuklearny na Rosję, niszcząc 70 procent rosyjskich budynków mieszkalnych i obiektów podtrzymujących życie. W scenariuszu w kraju zostaje wprowadzony stan wojenny i zarządzona pełna mobilizacja.

Test będzie także modelował zagrożenie wtórne, jakie stwarzają uszkodzenia elektrowni jądrowych i innych kluczowych obiektów.

Władze stanowe i regionalne będą musiały zorganizować zespoły ratownictwa medycznego, które zapewnią żywność, środki medyczne i ochronę przed promieniowaniem.

Zgodnie z dokumentem wstępnym należy przygotować się na eskalację wojny, w tym globalnego konfliktu z udziałem mocarstw nuklearnych.

Trwała relokacja ludności ze strefy zagrożenia życia będzie przebiegać na wzór Czarnobyla i będzie polegać na wewnętrznym przesiedleniu ludności na niespotykaną dotychczas skalę.

Putin przeniesie się do jednego ze swoich bunkrów nuklearnych w terenie państwa, aby uciec przed symulowanym atakiem nuklearnym. w przypadku prawdziwej wojny nuklearnej dysponuje flotą samolotów „Doomsday” Ił-80 Maxdome, które mogą pełnić rolę centrum kontroli powietrznej.

Ćwiczenia odbędą się cztery dni przed 71. urodzinami Putina.

Narodowe ćwiczenia na wypadek klęski żywiołowej są postrzegane nie tylko jako ćwiczenia szkoleniowe dotyczące wojny nuklearnej, ale trwają także przygotowania do testu eksplozji nuklearnej za kołem podbiegunowym.

Minister obrony Rosji Siergiej Sojgu odwiedził w sierpniu Nową Ziemię, sygnalizując, że testy mogą wkrótce zostać wznowione po kilkudziesięcioletniej przerwie.

Na podstawie: MagyarHirlap.hu, Ata.hu
Źródło zagraniczne: RMX.news
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.