W Polsce mają odbyć się manewry wojsk Polski, Niemiec i USA

Opublikowano: 28.02.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2399

Niemiecki minister obrony Boris Pistorius poinformował o planach przeprowadzenia w naszym kraju wspólnych manewrów wojsk Polski, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. W ten sposób państwa Europy Środkowej mają przekonać się, że „Niemcy, jako najważniejszy europejski członek Sojuszu, oraz Stany Zjednoczone, jako partner transatlantycki, wypełniają swoje zobowiązania obronne”.

W publicznej niemieckiej telewizji ARD poruszono temat ewentualnych ćwiczeń wojskowych, mających odbyć się na terytorium Polski. Szef niemieckiego resortu obrony nie potwierdził informacji o dokładnych ustaleniach na ten temat, natomiast stwierdził, że rozważane są wspólne manewry wojsk polskich, niemieckich i amerykańskich.

Głównym celem ćwiczeń miałoby być odstraszanie Rosji, czyli potwierdzenie gotowości Sojuszu Północnoatlantyckiego do obrony w razie zaatakowania jednego z jego członków. Pistorius nie ukrywa jednocześnie, że miałyby one być także innego rodzaju manifestacją, przeznaczoną dla państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

„Dla krajów Europy Wschodniej, takich jak Polska, kraje bałtyckie, Słowacja i inne, ważne jest, że Niemcy, jako najważniejszy europejski członek Sojuszu, oraz Stany Zjednoczone, jako partner transatlantycki, wypełniają swoje zobowiązania obronne” – podkreślił niemiecki polityk.

Na podstawie: Forsal.pl, PolsatNews.pl, ARD.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stary Kulas 28.02.2023 13:53

    Takie ćwiczenia jak te które rok temu robiła Rosja (czyli ze wszystkimi rodzajami sił zbrojnych) czy częściowe?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.