„Reparacje niewolnicze” dla czarnych na koszt podatników USA

Opublikowano: 22.07.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1498

Podczas gdy kontrowersje wokół polityki reparacji dla potomków niewolników są tematem debaty na forum politycznym już od pewnego czasu, najnowsza propozycja burmistrza Nowego Jorku Erica Adamsa dodała paliwa do ognia. Burmistrz proponuje, że to właśnie podatnicy powinni pokryć koszty tzw. „reparacji”, płacąc odszkodowania czarnoskórym mieszkańcom miasta.

Departament Zdrowia miasta Nowy Jork opublikował niedawno raport zatytułowany „Analiza rasowej przepaści majątkowej i jej implikacje dla równości w zdrowiu”. W ramach tego dokumentu przedstawiono propozycję, którą burmistrz Adams już wcześniej artykułował — użycie publicznych funduszy na wypłacanie „reparacji” dla czarnoskórej mniejszości.

Celem tego działania jest walka z nierównościami majątkowymi pomiędzy białymi a czarnoskórymi mieszkańcami miasta. Sądzono, że reparacje finansowane z kieszeni podatników pomogłyby zrekompensować czarnoskórym mieszkańcom straty, które ich przodkowie ponieśli na skutek niewolnictwa. W raporcie czytamy: „Program odszkodowań, taki jak gotówka wypłacana przez rząd federalny czarnym potomkom zniewolonych ludzi, wyeliminowałby przepaść majątkową pomiędzy czarnymi i białymi, promując w ten sposób równość rasową, gdyby kwoty płatności ustalone przez program były oparte na średniej różnicy w bogactwie czarnych i białych”.

Burmistrz Adams popiera ten pomysł od dłuższego czasu i uważa, że koszty powinny ponieść przede wszystkim te biznesy, które w przeszłości korzystały z pracy niewolników. Zdaniem burmistrza Adamsa, to te korporacje i firmy, które na przestrzeni lat dorobiły się fortuny dzięki pracy niewolników, powinny teraz ponieść koszty reparacji. Nie jest jednak jasne, jak przełożyłoby się to na podatników, którzy ostatecznie musieliby pokryć koszty, gdyby koszty te były przerzucane na klientów tych biznesów.

W dokumencie Departamentu Zdrowia miasta Nowego Jork przedstawiono również inne „odważne” propozycje mające na celu „sprawiedliwość rasową”, takie jak anulowanie długów medycznych, umorzenie pożyczek studenckich, reparacje i obligacje dla dzieci. Te propozycje stanowią jedną z kilku koncepcji mających na celu walkę z nierównościami majątkowymi w Stanach Zjednoczonych, jednak ich wprowadzenie w życie spotyka się z wieloma przeszkodami i kontrowersjami.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 23.07.2023 02:39

    Niech potomkowie niewolników się cieszą, że ich przodkowie nie trafiali na półwysep arabski, gdzie kastrowano niewolników by się nie rozmnażali. Oraz by docenili że żyją tam gdzie żyją i mają równe prawa, patologia

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.