Ptaki spadają z drzew

Opublikowano: 18.01.2024 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1888

W Marble Bar, małym miasteczku w Australii Zachodniej, trwa jedna z najgorszych fal upałów w historii kraju. Temperatury przekraczają 43 stopnie Celsjusza od czterech tygodni, a mieszkańcy przygotowują się na kolejny gorący weekend. W piątek temperatura osiągnęła 45 stopni Celsjusza, a jeśli tendencja utrzyma się, będzie to najdłuższy okres ekstremalnych upałów w mieście.

Nie tylko ludzie cierpią z powodu upałów. Dzika przyroda w Marble Bar również znosi trudności, z doniesieniami o ptakach spadających z drzew z powodu intensywnego upału. Menedżerka parku kempingowego Cath Nation wyraziła zaniepokojenie, zwracając uwagę, że większość ludzi schodzi do domów o 9 rano, aby uniknąć uciążliwej pogody, ale zwierzęta nie mają takiego luksusu.

Meteorolog Jessica Lingard zaznaczyła, że Marble Bar zbliża się do pobicia rekordu najdłuższego okresu z temperaturami powyżej 43 stopni Celsjusza, który wynosił 27 dni w 2005 roku. Weterynarz z Currumbin Wildlife Hospital, Andrew Hill, zauważył, że zwierzęta “mają ciężko” w gorących i suchych warunkach, z wieloma ptakami i ssakami przybywającymi odwodnionymi i wyczerpanymi.

Fala upałów w Marble Bar pojawia się 100 lat po tym, jak miasto odnotowało 160 dni z temperaturami powyżej 37,8°C. Sytuacja ta przypomina o rosnącym wpływie zmian klimatycznych na naszą planetę, z coraz częstszymi i bardziej dotkliwymi falami upałów, stwarzającymi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi, dzikiej przyrody i środowiska.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Baltazar Bombka 18.01.2024 21:05

    Zachciało się kolonizować pustynię? No to korzystajta z uroków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.