Psy policyjne w Kalifornii okazały się być reliktem „rasizmu”

Opublikowano: 28.03.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1736

Komitet Bezpieczeństwa Publicznego Zgromadzenia Kalifornii zatwierdził nową ustawę dotyczącą sposobu zatrzymania podejrzanych o przestępstwa. Amerykański stan zdecydował się na zakazanie używania psów policyjnych, bo miały one wykazywać się „uprzedzeniami rasowymi i przemocą” wobec osób o czarnym kolorze skóry.

Kalifornijski parlament przegłosował „Assembly Bill 742”, czyli ustawę zakazującą używania psów policyjnych do aresztowań, zatrzymań lub do jakiejkolwiek formy kontroli tłumu. Zwierzęta wciąż będą mogły być natomiast używane do zadań z zakresu ratownictwa, przeszukiwania gruzów, wykrywania materiałów wybuchowych i poszukiwania narkotyków.

Zmiany w prawie przygotowane przez polityków Partii Demokratycznej, Coreya Jacksona i Asha Kalrę, mają na celu „położenie kresu głęboko rasistowskiej, traumatycznej i szkodliwej praktyce”, która „przez wieki była podstawą odczłowieczającego, okrutnego i brutalnego znęcania się nad Afroamerykanami i osobami kolorowymi”.

Według demokratycznych polityków psy były w przeszłości używane przez „łowców niewolników”, dlatego „policyjne psy są brutalną pozostałością po mrocznej historii Ameryki”. W ostatnich dziesięcioleciach miały być zaś używane między innymi do stłumienia protestów Ruchu Praw Obywatelskich, zamieszek rasowych w Los Angeles czy demonstracji spod znaku Black Lives Matter.

Twórcy wspomnianej ustawy podają dodatkowo statystyki dotyczące użycia psów przez policję w Kalifornii. W 67 proc. przypadków kończyło się to koniecznością udzielenia pomocy medycznej, a do szpitali trafiali przede wszystkim czarnoskórzy mieszkańcy stanu.

Na podstawie: FoxNews.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.