Protesty przeciw pochówkowi Urbana na Powązkach

Opublikowano: 12.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1319

We wtorek na cmentarzu na Powązkach odbyły się uroczystości pogrzebowe Jerzego Urbana. W czasach komunistycznego reżimu, był jego tubą propagandową.

Przeciwko jego pochówkowi na Powązkach zgromadziło się co najmniej kilkadziesiąt osób. We wtorek w Warszawie odbył się pogrzeb byłego czołowego propagandzisty i rzecznika komunistycznego rządu w latach 1981–1989 – Jerzego Urbana. Świecka uroczystość rozpoczęła się o godz. 13:00 w Domu Pogrzebowym Powązki Wojskowe.

Redaktor naczelny tygodnika „Nie” zmarł w poniedziałek 3 października w wieku 89 lat.

„Duże emocje na Powązkach. Ludzie trzymają portrety ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Stefana Niedzielaka i Grzegorza Przemyka, zamordowanych przez komunistyczny reżim, którego Urban był twarzą i współtwórcą” – informował prowadzący Mediów Narodowych Michał Jelonek.

„Jesteśmy na Powązkach Wojskowych, gdzie w milczeniu przypominamy ofiary stanu wojennego i komunizmu lat 80-tych, kiedy w rządzie PRL zasiadał Jerzy Urban, który zostanie dzisiaj pochowany na naszej narodowej nekropolii” – czytamy w komunikacie organizacji Wspólnota i Pamięć. Stowarzyszenie Wolność i Pamięć zaapelowało również o przywrócenie cmentarzowi na Powązkach jego patriotycznego charakteru.

Na pogrzebie swojego „znajomego” i „przyjaciela” był również obecny były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski reprezentujący niegdyś barwy Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Wideo: YouTube.com [1] [2] [3] [4]
Źródło: MediaNarodowe.com

7

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.