Premier Irlandii podał się do dymisji. Będą nowe wybory?

Opublikowano: 21.03.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1830

Premier Irlandii niespodziewanie zrezygnował ze stanowiska lidera partii Fine Gael w trybie natychmiastowym. 45-letni Varadkar podał się do dymisji z powodów „personalnych i politycznych”.

W swoim emocjonalnym wystąpieniu dotyczącym rezygnacji, premier Irlandii powiedział, że „politycy są istotami ludzkimi i mają swoje granice”. Varadkar stwierdził jednak optymistycznie, że „czas działać dalej”.

45-letni Varadkar, który stanowisko premiera Irlandii objął w 2017 roku, stając się jednocześnie najmłodszym szefem rządu w historii kraju, podając się do dymisji powiedział: „Dowiedziałem się tak wiele o tak wielu sprawach, poznałem tak wielu ludzi, których nigdy bym nie spotkał. Byłem w miejscach, których nigdy bym nie zobaczył, zarówno w kraju jak i za granicą. Jestem za to głęboko wdzięczny. I pomimo wyzwań z całego serca polecam karierę polityczną każdemu, kto się nad tym zastanawia. Politycy są jednak ludźmi i mamy swoje ograniczenia. Dajemy z siebie wszystko, dopóki starcza nam sił. A potem musimy iść dalej”.

Varadkar stojąc przed budynkiem rządu w Dublinie dodał także, że nie ma jeszcze żadnych planów na przyszłość, ale „będzie miał czas, aby o tym pomyśleć”. Dodał też, że nowy lider „będzie w lepszej pozycji niż ja”, aby zdobyć mandaty dla partii Fine Gael w następnych wyborach. „Po siedmiu latach sprawowania urzędu nie czuję już, że jestem najlepszą osobą do pełnienia tego stanowiska” – dodał Varadkar.

W związku z rezygnacją Varadkara liderka Sinn Fein wezwała do nowych wyborów w Irlandii. Mary Lou McDonald chce, aby w kraju rozpisano wybory powszechne.

Przypomnijmy, że Varadkar, będąc premierem, stał na czele koalicyjnego rządu, który jego partia (Fine Gael) stworzyła z Fianna Fail i Partią Zielonych. Jego dymisja nie jest wcale jednoznaczna z koniecznością rozpisania nowych wyborów. Wymagane jest jedynie to, aby odbyły się one najpóźniej 22 marca przyszłego roku.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 21.03.2024 19:25

    Pierwszy raz zrobił dla Irlandii coś dobrego:)
    Zniknął:)

  2. Katarzyna TG 21.03.2024 20:39

    Ja tam go poniekąd rozumiem, bycie trybikiem w globalistycznej machinie potrafi wypalić.. Justina i Jacindę też wypaliła.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.