Praca zdalna „nie sprawdza się”

Opublikowano: 16.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 973

W najnowszym wywiadzie udzielonym dziennikowi „Daily Mail”, Boris Johnson bardzo krytycznie wypowiedział się o utrzymywaniu pracy zdalnej po zakończeniu epidemii koronawirusa. Premier zaznaczył, że praca z domu na dłuższą metę się „nie sprawdza”, a do tego dodał, że fizyczne przebywanie w miejscu pracy wpływa na produktywność i poziom energii wśród pracowników.

W wywiadzie udzielonym dziennikarzowi „Daily Mail” Boris Johnson wezwał miliony pracowników w Wielkiej Brytanii do powrotu na stałe do pracy stacjonarnej. Dlaczego? Dlatego, że jak twierdzi premier, praca zdalna na dłuższą metę się nie sprawdza – pracownicy stają się ospali, rozleniwieni i tracą na produktywności. „Moje doświadczenie z pracą z domu polega na tym, że spędzasz strasznie dużo czasu, robiąc kolejną filiżankę kawy, a potem wstajesz, idziesz bardzo powoli do lodówki, odcinasz mały kawałek sera, a potem bardzo powoli wracasz do swojego laptopa, by zapomnieć, co robiłeś” – mówi premier. I dodaje: „Wierzę w środowisko pracy. Myślę, że [powrót do pracy stacjonarnej – przyp.red.] pomoże zwiększyć produktywność i sprawi, że centra naszych miast znów będą ożywać w dni powszednie, co też będzie dobre dla transportu publicznego. Wiele firm, które przeżywają trudne chwile, odniesie z tego korzyści”.

Problem pracy zdalnej zdaje się w dużej mierze dotykać sektora administracji publicznej, gdzie dziesiątki tysięcy urzędników muszą pojawiać się w miejscu pracy tylko przez dwa lub trzy dni w tygodniu. I, co ciekawe, obecnie związki zawodowe reprezentujące pracowników służby cywilnej sprzeciwiają się ich pełnemu powrotowi do pracy stacjonarnej. Członkowie związku FDA, który reprezentuje wyższych urzędników służby cywilnej powiedzieli w tym tygodniu, że praca „to nie jest już miejsce” i wezwali ministrów do zrezygnowania z „nieprzemyślanych żądań… powrotu urzędników służby cywilnej do pracy w urzędach”.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk

2

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.