Pożegnanie

Opublikowano: 29.05.2021 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1049

Jedyne co jest realne to obecna chwila. Przyszłość i przeszłość to tylko wytwór mózgu. Przeszłość wpływa na nas, ponieważ zakładamy, że to co odbyło się w określony sposób, powtarzać się będzie na takiej samej zasadzie. Żyjąc zaś nie jesteśmy w tu i teraz lecz robimy wszystko dla innej przyszłości.

Człowiek przez całe swoje życie może nigdy nie być w tu i teraz. Nie potrafimy cieszyć się życiem i jego pięknem, bo zawsze myślimy o tym co przed nami naganiane tym co za nami. Przetracamy całe swoje życie na gonienie tego co przed nami. Nie ma czegoś takiego jak przeszłość i przyszłość, życie jest tu i teraz. To nasz mózg wmawia nam obecność czasu, to on tworzy czas. Gdyby nie mózg to pojęcie czasu nie istniałoby na ziemi. Gdyby na ziemi nie było człowieka to czy zwierzęta obchodziłby czas? Czy uciekająca przed lwem gazela myśli, „no cóż może jutro będzie lepsze”? Raczej nie, bo jutra może nie być.

Skubiąc trawę na drugi dzień po udanej ucieczce rozpatruje, czy lepiej było skręcić w prawo czy w lewo? Nie skupie trawę, cieszy się jej soczystym smakiem. To my ludzie stworzyliśmy pojęcie czasu, bo w ten sposób po prostu rozumujemy – uczymy się na błędach i planujemy bezpieczne jutro. Bez nas czas nie istnieje. Jest tylko jedna droga, żeby uwolnić się z więzienia jakim jest nasz mózg. Życie w teraz, tak jakby jutra nie było. Ludzie przyjmują różne wyobrażenia na swój temat i wierzą, że są właśnie tym. Ich mózg tworzy ich myślenie oraz emocję. Emocję są zaś jak narkotyk i utrzymują człowieka w poczuciu, wrażeniu że żyje, podczas gdy tak naprawdę żyją tylko jego wyobrażenia.

Umrzeć przed śmiercią to nauka wielkich mistrzów. Gdy przestajemy wierzyć w to co nam wyświetla nasz mózg jest to śmierć naszego dotychczasowego ja. Przestaje istnieć ktoś kim byliśmy dotychczas. Oczywiście jest to proces, proces pracy nad sobą i nad wyciszaniem tego w co wierzyliśmy i staraniu się uważnie przebywać w teraz, jak najczęściej. Piszę to teraz, wy czytacie to teraz. Zawsze jest teraz. Czas pożegnać swoje ego, wszystko co wam wmawiano od dzieciństwa. To nie jesteście wy! Spróbujcie to poczuć, spróbujcie być uważni, starajcie się słuchać swoich myśli. Zobaczcie co one robią, zauważycie że robią absolutnie wszystko, żeby odwrócić waszą uwagę. Boją się tego, że zaczęliście je kontrolować gdyż uważają, że to one mają kontrolować was! Zrobią wszystko, absolutnie wszystko żeby ich nie wyciszyć. Będą gadać same ze sobą i robić masę innych uników. Poobserwujcie je. Sami się przekonacie. One odebrały wam życie. To nie wy żyjecie tylko one.

Wasz awatar przejął nad wami kontrolę!

To wy macie kontrolować wasz mózg a nie on was. Na tym właśnie polega upadek człowieka i jego sen. Nasz mózg żyje za nas i wydaje polecenia, a nie my. My jesteśmy radością i mądrością samą w sobie, lecz daliśmy się uśpić i wmówić że człowiekiem kieruje mózg, że mózg świadczy o naszym człowieczeństwie. To jest to największe kłamstwo które musi każdy z Nas zrozumieć po swojemu i zakończyć poddaństwo. Przestańcie uważać, że jesteście tym co myślicie, jesteście czymś o wiele, wiele wspanialszym. Pożegnajcie swoje ego, przepędźcie je. To nie jesteście wy!

Autorstwo: Punkt Zero
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 16, średnia ocena: 4,50 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o