Potężna erupcja wulkanu Etna

Opublikowano: 25.10.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2272

Blisko miesiąc po ostatniej aktywności wulkanu Etna, przed kilkoma dniami doszło do kolejnego wzmożenia aktywności wulkanicznej. Miała ona miejsce na przestrzeni 20-23 października.

Ostatnie emisje popiołu spowodowały, że kod alertu lotniczego, został podniesiony z poziomu żółtego na pomarańczowy.

Bardzo silne emisje ciemnoszarego popiołu, wzniosły się do ​​szacowanej wysokości 7,5 km. Strumień piroklastyczny oderwał się od wschodniej ściany południowo-wschodniego krateru. Rankiem 23 października, zaobserwowano co najmniej 4 dodatkowe przepływy piroklastyczne. Wulkanolodzy, dostrzegli również przepływ lawy ze wschodniej ściany krateru w kierunku Valle del Bove. Fontanna lawy ustała dopiero o 10:20 UTC. Kod alertu lotniczego został obniżony do poziomu pomarańczowego o 11:04 UTC. Tego samego dnia, obserwowano słabe emisje popiołu z wulkanu.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. J4rek 25.10.2021 12:39

    Aż dziwne, że UE jeszcze nie nałożyło sankcji na Włochy, za taką emisję CO2…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.