Zakaz palenia tytoniu poniżej 5 metrów od innych osób

Opublikowano: 20.04.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 920

Zakaz palenia tytoniu i wszelkiego rodzaju papierosów, także elektronicznych na powietrzu w odległości mniejszej niż 5 metrów od innych osób wprowadzili totalniacy w Turynie we Włoszech. Zgodnie z nowym rozporządzeniem palić można bliżej tylko w sytuacji, kiedy… wcześniej otrzyma się pozwolenie ze strony innych obecnych.

Zaostrzone przepisy regulaminu straży miejskiej, zaaprobowane przez zarząd stolicy Piemontu to inicjatywa radnego Silvio Vialego z partii Radykałowie. Nazwa nieprzypadkowa, ale niestety najwyraźniej zyskująca coraz większe uznanie.

Jak to tłumaczy poseł wielbiący nakazy i zakazy? Stwierdził, że to „kwestia kultury i szacunku dla innych osób”.

„Oddalenie się od innych, kiedy się pali to coś, co robi się z racji dobrego wychowania, ale rozporządzenie przyczyni się do redukcji skutków palenia, które pozostaje główną przyczyną chorób, także onkologicznych, i będzie sprzyjać bardziej świadomemu zachowaniu” – stwierdził wnioskodawca, któremu przyklasnęła większość polityków.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. sga 20.04.2024 13:24

  mi sie podoba

 2. Flibusta 20.04.2024 14:51

  Teraz to już znowu będzie trzeba nosić ze sobą zwijany albo składany metr. wcześniej trzeba było mieć dwumetrowy, żeby się – Boże broń – nie stykać z innymi ludźmi. We Włoszech teraz trza pięć metrów. Bo może to niepalący będzie się chciał oddzielić a nie będzie 5 metrów tylko 4 i pół. I wtedy palacz sobie nie zapali.

  Na ogień i deszcz… coraz mniej ludziom w tej Unii wolno.

 3. rici 20.04.2024 16:12

  Miesiac temu w Uni przeglosowano prawo o sztucznej inteligencji, ktore wejdzie za 2 lata. Wedlug tego prawa AI bedzie miala nad nami takie prawa o jakich do tej pory rzadzacym sie nie snilo.
  Bedzie bogiem i wykonujacym swoje boskie polecenia, w imie swojego widzimisie.
  Jak to wejdzie to za 2 lata nie bedziemy mic zadnych praw.

 4. RisaA 21.04.2024 17:07

  I jak będzie egzekwowany ten przepis? Czy osoba paląca za blisko będzie nadal za blisko za 30 minut, gdy milicja zdąży przyjechać? Karanie będzie na samo słowo?

  > Miesiac temu w Uni przeglosowano prawo o sztucznej inteligencji, ktore wejdzie za 2 lata. Wedlug tego prawa AI bedzie miala nad nami takie prawa o jakich do tej pory rzadzacym sie nie snilo. Bedzie bogiem i wykonujacym swoje boskie polecenia, w imie swojego widzimisie. Jak to wejdzie to za 2 lata nie bedziemy mic zadnych praw.

  @rici, a możesz napisać o tym artykuł i wrzucić linki do tych nowości, by się z nimi zapoznać?

 5. rici 21.04.2024 17:46

  Risa; zapoznaj sie z aktualnosciami parlamentu europejskiegoz dnia 13.03.2024- Akt w sprawie sztucznej inteligencji.
  Ale najwazniejsze jest to co w tym akcie sie nie znalazlo, a jest dopuszczalne. Trzeba by to prawnie przeanalizowac, a wtedy wychodza rozne dziwactwa, jak to zwykle z aktami parlamentu UE.

 6. RisaA 21.04.2024 19:35

  @rici, dzięki za informacje. Wiedz, że ЄС jest od realizacji potrzeb takich firm jak Google, Amazon, Facebook, Apple, Microsoft czy Zoom. Nie bez przyczyny jego przedstawiciele spotykają się w Davos z konkretnie tymi firmami. Gdyby nie kręcili wspólnie lodów, to nie byłoby czegoś takiego że sprawy przeciwko Google, Facebookowi i Microsoftowi (te dotyczące RODO) trwają lata. Byłyby wyroki szybko.

 7. RisaA 21.04.2024 22:43

  @rici, z tego co czytam ten AI Act jest na etapie pierwszego czytania (w sensie po nim). Jeszcze można robić naciski by zostały wpisane tam zakazy (i kary za ich łamanie) odnośnie obserwacji ludzi przez kamery i mikrofony zasilane przez AI itp.

  To co mnie martwi to wygrubione i pochylone
  «PARLAMENT EUROPEJSKI I RADA UNII EUROPEJSKIEJ… uwzględniając opinię Europejskiego Banku Centralnego²»

  Czyli opinia tegoi banku który chce wprowadzić CBDC była kluczowa. To dla nich jest robione by móc zlikwidować gotówkę i założyć ludziom cyfrowe portfele tożsamości. Szkoda tylko że tam nie ma zapisów, które będą przeciwdziałać dyskryminacji ludzi naturalnych (niecyfrowych).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.