Czy zakażą palenia tytoniu w domach?

Opublikowano: 13.02.2024 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3005

Zakaz palenia w przestrzeni prywatnej i stopniowe wycofywanie sprzedaży wyrobów tytoniowych to jedne ze środków, które Health Canada planuje zaproponować na dorocznej konferencji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na temat kontroli sprzedaży wyrobów tytoniowych.

Urzędnik Health Canada powiedział, że wchodzą one w zakres globalnego traktatu regulującego ograniczenia dotyczące wyrobów tytoniowych i będą przedstawiane poszczególnym krajom, gdy będą decydować, jaką politykę przyjąć.

Laura Smith, dyrektor ds. polityki dotyczącej tytoniu i wapowania w Dyrekcji Kontroli Tytoniu w Health Canada, wygłosiła prezentację na temat „wybiegających w przyszłość środków kontroli tytoniu” podczas listopadowego seminarium internetowego zorganizowanego przez europejską inicjatywę Wspólnego Działania na rzecz Kontroli Tytoniu.

Jednym z przykładów podanych przez Smitha były „przestrzenie prywatne”. „Przestrzenie prywatne wolne od dymu obejmują regulacje dotyczące palenia w miejscach prywatnych, takich jak domy, pojazdy, budynki wielorodzinne, mieszkania dotowane przez rząd, balkony, patio i podwórza należące do kompleksów mieszkaniowych” – powiedziała Smith.

Smith powiedział, że Kanada zaproponuje na konferencji w Panamie utworzenie „grupy ekspertów ds. środków kontroli tytoniu wybiegających w przyszłość” i mieszczących się w ramach ram kontroli tytoniu WHO.

Palenie jest zakazane praktycznie we wszystkich pomieszczeniach publicznych w całej Kanadzie i w wielu miejscach publicznych na zewnątrz. Nie ma całkowitego zakazu palenia w domach i samochodach, ale wszystkie prowincje zakazują palenia w pojazdach przewożących dzieci. Palenie nie jest nielegalne w apartamentach i apartamentowcach, ale w niektórych budynkach wprowadzono oddzielne zakazy.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. Kazma 13.02.2024 14:06

  who samo zło chce zakazać palenia tytoniu, to może jednak jest to największy przekręt w dziejach i palenie tytoniu leczy, jest zdrowe i wydłuża życie człowieka?…

 2. rozrabiaka 13.02.2024 16:03

  Raczej nie jest dobre palenie. Polecam filmy na wm : w pogoni za szczęściem i Millerowie(oglądaliśmy dwa razy)

 3. Katarzyna TG 13.02.2024 16:18

  > Zakaz palenia w przestrzeni prywatnej

  Tu nie chodzi o kontrolę tytoniu tylko o kontrolę i tresurę ludzi i nie ma najmniejszego znaczenia czy tytoń szkodzi czy nie szkodzi – docelowo każdy najmniejszy aspekt naszego życia ma być regulowany zakazami, nakazami, zezwoleniami. Po tytoniu przyjdzie kolej na inne rzeczy, liczy się to by tresować ludzi i włazić im coraz głębiej w życie korpo-buciorami.

  PS: szpryce szkodzą, każdy to wie i .. nic.

 4. rici 13.02.2024 16:45

  Palenie tytoniu zostalo wprowadzone ponad 200 lat temu jako lekarstwo na choroby pluc przez lekarzy.
  Tyton jest ziolem leczniczym.
  Palenie tytoniu powoduje to ze te wszystkie trucizny, zanieczyszczenia ktore dostaja sie do pluc sa usuwane przez tzw. kaszel palacza. Czyli to wszystko co jest rozpylane w powietrzu jest usuwane z pluc. A najgorsze sa czasteczki radioaktywne ktore znajduja sie w powietrzu, a sa to pozostalosci po wybuchach atomowych, i resztki z elektrowni atomowych.

 5. niusy 13.02.2024 22:02

  @Katarzyna, bym powiedział, że to kwestia powierzania swoich spraw innym ludziom. Ludzie sami rezygnują z decydowania o sobie ani, tym bardziej, nie walczą o to by mogli decydować, więc depcze się wszelkie ich swobody.

  @rici, czemu akurat tytoń i jak te ‘resztki z elektrowni atomowych’ wzbiły się w przestrzeń międzygwizdną i zaatakowały nas z powietrza? poprzednie, nieznane cywilizacje? konie? polne?

 6. Kazma 17.02.2024 10:58

  rici, spalinę z tytoniu i innych roślin to wdychano już tysiące lat temu a może i jeszcze wcześniej, ale kiedyś ludzie potrafili to robić należycie i w ważnych plemiennych celach. Dzisiejszy człowiek już niemal nic nie potrafi robić należycie, nie potrafi wdychać spalin roślinnych, nie potrafi pić wody, nie potrafi się odżywiać, nie potrafi się bronić, nie potrafi myśleć itd.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.